Zuzanna Charyga i Kacper Mientki Mistrzami Polski Szkółek Kolarskich!

Posted by | czerwiec 25, 2017 | Mistrzostwa, Wyścigi | No Comments
MP start wspolny

Dochodzą do głosu kolejne roczniki utalentowanych zawodniczek i zawodników. Takim właśnie przykładem są Zuzanna Charyga i Kacper Mientki, uczestniczący w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie w dniach 24-25.06.2017.

Pierwszego dnia mistrzostw odbyła się jazda indywidualna na czas, którą wśród dziewcząt wygrała Zuzanna Charyga (kl.V) zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Martyna Marcinkowska była piętnasta. Na tym samym dystansie startowali chłopcy, wśród których srebrny medal wywalczył Kacper Mientki (kl.IV). Bartek Gołębiowski zajął osiemnaste miejsce. Wśród chłopców klas V na starcie stanęli Tomek Błażejewski i Dawid Nowakowski i zajęli odpowiednio szesnaste i trzydzieste trzecie miejsca.

Drugi dzień to dzień triumfu zarówno Zuzanny jak i Kacpra. Oboje założyli koszulki Mistrzów Polski ze startu wspólnego! Bardzo dobrze wypadł również Bartek Gołębiowski, który przyjechał na metę w ucieczce i ostatecznie zajął ósme miejsce. Ze startu wspólnego Tomek Błażejewski był dwunasty, Martyna Marcinkowska szesnasta i Dawid Nowakowski trzydziesty czwarty.