Zapraszamy na dwudniowe święto kolarstwa pod patronatem Michała Kwiatkowskiego – Kwiato potwierdził swoją obecność!

Posted by | maj 03, 2014 | Bez kategorii | One Comment
petla_torunska

Największa szosowa impreza dla kolarzy amatorów w regionie: dwa dni rywalizacji, 300 zawodników, imprezy towarzyszące dla dzieci i rodziców, możliwość sprawdzenia się w jeździe na czas oraz spotkania kolarza światowej klasy, odnoszącego ogromne sukcesy w obecnym sezonie, Mistrza Polski i Drużynowego Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego – to wszystko czeka na kolarzy amatorów oraz miłośników i sympatyków roweru, którzy pojawią się w dniach 10-11.05.2014 przy Szkole Podstawowej w Łążynie gm. Zławieś Wielka.

Sobota 10.05, pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas o Puchar Michała Kwiatkowskiego, zarówno dla dorosłych i młodzieży od lat 16 – mastersów, kolarzy amatorów, triathlonistów – czyli każdego, kto chce sprawdzić się w samotnej walce z czasem na 17 kilometrowej trasie; jak i dla dzieci – klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej na dystansach od 1 do 3 km.
Ukoronowaniem dwudniowego kolarskiego święta będzie niedzielny start wspólny pod nazwą III „Pętla Toruńska”, który będzie współzawodnictwem na szosie na trzech różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej uczestników: 39, 78 i 117 km.
Impreza ma charakter masowy i każdy kolarz amator ma prawo startu w „Pętli Toruńskiej”, przewidziane są kategorie od 16 do 80 i więcej lat.

Organizatorem „Pętli Toruńskiej” jest TTC Toruń – Toruńskie Towarzystwo Cyklistów przy współpracy z Akademią Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” i Road Maraton Team. Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wójt Gminy Zławieś Wielka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łążynie. Głównymi sponsorami imprezy oraz fundatorami nagród są Škoda Polska, Trek, ActivJet oraz Bank BGŻ.

Dla najlepszych przewidziane są trofea sportowe, w tym nagroda główna kolarskiego weekendu: Puchar Michała Kwiatkowskiego wręczany osobiście przez Mistrza.

Program imprezy:
sobota 10.05.
jazda indywidualna na czas dla kolarzy amatorów na dystansie 17 km, dla dzieci na trasach 1 – 3 km.
9.00-10.30 – zapisy dzieci w Biurze „Pętli Toruńskiej”
9.00-12.00 – wydawanie numerów w kategorii amatorów w Biurze „Pętli Toruńskiej”
11.00 – odprawa techniczna kategorii dziecięcej
11.30 – start pierwszego zawodnika w kategorii dziecięcej
13.00 – otwarcie imprezy i odprawa techniczna kolarzy amatorów
13.30 – start pierwszego zawodnika kategorii amatorskich
dekoracja zwycięzców pół godziny po przyjeździe ostatniego zawodnika

niedziela 11.05. – start wspólny na dystansach 39, 78 i 117 km
8.00-9.00 – wydawanie numerów startowych
9.30 – odprawa techniczna i otwarcie imprezy
10.00 – start pierwszej grupy
15.00 – dekoracja zwycięzców

Uwaga liczba uczestników limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń!
Zapisy kolarzy amatorów na http://www.roadmaraton.pl/2014/zgloszenia/
Szczegóły dotyczące imprezy na stronie TTC http://www.ttc.torun.pl/

One Comment