Michał Kwiatkowski
Pochodzi z miejscowości Działyń koło Golubia-Dobrzynia. Jest wychowankiem SMS Toruń oraz TKK Pacific. Pierwsze sukcesy odniósł w 2007. Został wówczas mistrzem Europy juniorów w szosowym wyścigu ze startu wspólnego oraz wicemistrzem Europy juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Wygrał także Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza oraz juniorski Wyścig Pokoju. Ponadto zdobył mistrzostwo Polski juniorów w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, wicemistrzostwo Polski juniorów w wyścigu górskim oraz brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas. W 2008 roku w Kapsztadzie (RPA) Kwiatek zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów w jeździe na czas.

Obecnie Michał Kwiatkowski to jeden z najlepszych w Polsce, jak również na świecie, kolarzy młodego pokolenia. W ciągu ostatnich 3 sezonów „Kwiato” pnie się w rankingu UCI (18 kolarz na świecie w rankingu UCI WorldTour 2013 na dzień 25.08.2013) a do jego ostatnich sukcesów należą m.in.:
- Mistrz Świata Elity ze startu wspólnego 2014, Hiszpania, Ponferrada
- Mistrz Świata w drużynowej jeździe na czas 2013 z Omega Pharma Quick Step, Włochy, Florencja
- 11 miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France 2013, w tym 3 w klasyfikacji młodzieżowca do 25 lat
- 1 miejsce, Mistrz Polski Elity ze startu wspólnego 2013 (biało czerwona koszulka na sezon 2013/2014)
- 2 miejsce, Vice-Mistrz Polski Elity w jeździe na czas 2013
- 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Tirreno Adriatico 2013, w tym 1 w klasyfikacji młodzieżowca do 25 lat
- 4 miejsce w Amstel Gold Race 2013
- 5 miejsce La Fleche Wallonnie 2013
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve 2013
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne 2012
Więcej informacji
Michał to osoba bardzo konsekwentnie budująca swój pozytywny wizerunek medialny, przyciągająca uwagę kibiców i dziennikarzy, rozpoznawalna dla bardzo szerokiej rzeszy fanów kolarstwa oraz ogólnie kibiców sportu. „Kwiato” wspiera swoją osobą takie wydarzenia jak Tour de Pologne* (we współpracy z Czesławem Langiem) oraz inne ważne kolarskie imprezy.
* Łączna oglądalność 65. Tour de Pologne w TVP1 wyniosła ponad 35 milionów osób. To rekord Tour de Pologne. Największą oglądalność miała Kronika Tour de Pologne z 3. etapu, którą zobaczyło ponad 5,5 miliona widzów. Największą oglądalność z relacji bezpośredniej miała transmisja z ostatniego etapu Tour de Pologne. Krakowski finał zobaczyło w TVP1 blisko 2 miliony osób.
Jako najpopularniejszy medialnie kolarz udziela wielu wywiadów rocznie, zarówno w TV jak i prasie, jest też bardzo aktywny w Internecie (wciąż rosnące +15.000 fanów na Twitterze i ponad 20.000 fanów na FB gdzie liczba unikatowych użytkowników która widzi treści, sięga podczas docelowych imprez liczby 130.000 dziennie, a średnio miesięcznie ponad 1 mln!). Również kolarstwo jako dyscyplina przeżywa rozkwit oglądalności.