Aktualności

cottbusgalka

Michał Gałka najlepszy w Cottbus !

Posted by | Wyścigi | No Comments

Michał Gałka wygrał etapowy wyścig kategorii 2.1 UCI dla juniorów w Cottbus. 44 Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt padł łupem naszego zawodnika po wygranej czasówce oraz 3 etapach na których nie tracił cennych sekund. Michał na czasówce wygrał o 17s co przy średniej prawie 50km/h było swoistym pogromem. Świetna praca kadry narodowej, w tym Radosława Frątczak i Michała Jaskota, skutkowała tym, że drugi zawodnik w generalce odrobił tylko 3 sekundy na lotnych premiach i nie dał rady odebrać zwycięstwa Polakom. Trasa wyścigu dobrze leży Michałowi ponieważ już w zeszłym roku w końcowej klasyfikacji był na drugim miejscu. Pozostałe miejsca zawodników Klubu: 24m – Radosław Frątczak, 38m – Michał Jaskot. Trenerem kadry juniorów na ten wyścig był Tomasz Owsian.

PHOTO-2019-04-06-20-01-58 2

Zwycięstwo Juniorów w Belgii

Posted by | Wyścigi | No Comments

W sobotę ( 06.04.2019 ) juniorzy pod okiem Tomasz Owsiana stanęli na starcie wyścigu w Walonii, GP Christian Delattre. Mniej wymagająca trasa pozwoliła na finisz z dużej grupy gdzie najszybszy okazał się Radosław Frątczak. W głównej grupie przyjechali także pomagający w sprincie Michał Gałka, Kamil Ryszewski i Michał Jaskot. Jest to drugie podium dla juniorów w kampanii belgisjkiej ale pierwsze zwycięstwo. W niedzielę ostatni start czyli wielkie belgijskie święto Ronde van Vlaanderen.

JM

Grygowski i Ratajczak na podium, Wankiewicz trzynasta

Posted by | Wyścigi | No Comments

Drugi weekend startowy Juniorów Młodszych to kolejne dobre rezultaty na belgijskich wyścigach. W sobotę 30.03.2019 zawodnicy Marcina Mientkiego stanęli na starcie w miejscowości Rotselaar. Do walki na 64 kilometrowym odcinku stanęło 72 zawodników. Trudności trasy nie pozwoliły rozerwać grupy na mniejsze grupki i na metę przyjechał peleton z którego na drugim miejscu finiszował Dominik Ratajczak a tuż za nim Hubert Grygowski. Pozostali nasi zawodnicy także zajęli dobre miejsca. 6m – Szymon Korniak, 8m – Marcin Marciniak, 11m – Igor Sęk, 18m – Franciszek Kaczorowski.

W niedzielę 31.03.2019 sytuacja była bardzo podobna do tej z soboty. Do pokonania po flandryjskich drogach były 54km ale trasa bardziej selektywna. Do mety dojechała 30 osobowa grupa z której na drugim miejscu finiszował Hubert Grygowski a trzeci był Dominik Ratajczak. W tej grupie dojechał jeszcze Marcin Marciniak – 20m, Igor Sęk – 23m, Mateusz Sawicki – 24m, Franciszek Kaczorowski – 25m.

W niedzielę także startowały Juniorki Młodsze w prestiżowym wyścigu Gent – Wevelgem. Trasa zdecydowanie odbiegała od Gent Wevelgem dla wyższych kategorii ale za to obsada była międzynarodowa co podnosiło poziom rywalizacji. Niestety kraksa oraz gonitwa za peletonem pogrzebała szanse Olgi Wankiewicz na walkę o podium. Olga skończyła rywalizację na 13 miejscu w pierwszej grupce, która finiszowała 3 minuty za solową zwyciężczynią z Wielkiej Brytanii. Nikola Maj zajęła 46 miejsce a Edyta Marczak była 47.

Zawodnicy i zawodniczki już wracają do Polski aby złapać oddech przed rozpoczęciem sezonu w Sobótce.

Unknown

Pierwsza seria startów Juniorów w Belgii

Posted by | Wyścigi | No Comments

Juniorzy UKS Copernicus CCC Toruń mają za sobą już 4 starty w belgijskich klasykach. Po dwa starty na każdy weekend dają się mocno we znaki ale także pozwalają zbudować formę w najlepszy możliwy sposób czyli na wyścigach.

Pierwszy weekend ( 16-17.03.2019 ) to mocne uderzenie i od razu start w Danilith Nokere Koerse. Wyścig klasy 1.1 dla juniorów to poważne przetarcie na zachodnich szosach. Pierwsza trzydziestka na metę wjeżdżała prawie pojedynczo co świadczy o trudnych brukowych odcinkach jakie zawodnicy mieli do pokonania. Na 117km trasie najlepszy z naszych zawodników, Michał Jaskot, uplasował się na 14 miejscu.

Dzień później na bardziej lokalnym wyścigu szło już dużo lepiej. W Izegem-Kachtem wzięło udział 98 zawodników i w tym nasza ósemka. Tutaj podobnie jak dzień wcześniej przyjeżdżały małe grupki. Organizatorzy oraz widzowie wyścigu z zaciekawieniem oglądali poczynania kolarzy UKS Copernicus CCC Toruń ponieważ brali oni udział właściwie każdej akcji zaczepnej. Trudna trasa, wiejący wiatr oraz przejściowe opady gradu nie zmogły naszych zawodników i aż szóstka znalazła się w pierwszej dwudziestce. Pierwsze podium dla juniorów w Belgii stało się faktem. Trzecie miejsce zajął Michał Jaskot. Tuż za nim na 4 miejscu był Radosław Frątczak, 6m – Jakub Krysztofiak, 7m- Adrian Marzec, 11m – Michał Gałka, 19m – Jakub Rutkowski.

Kolejny weekend ( 23-24.03.2019 ) to następne dwa starty. Pierwszy z nich w Arendonk to wyścig na przetarcie przed niedzielą. Start bez większej historii, zakończony finiszem z grupy. Najlepszy z naszych to Radosław Frątczak, który finiszował na 20 miejscu.

W niedzielę ( 24.03.2019 ) przed zawodnikami był bardzo ważny start – Guido Reybrouck Classic. Kolejny wyścig klasy 1.1 dla juniorów w Belgii to świetna okazja na sprawdzenie się wśród zachodniej konkurencji. Zawodnicy mieli do pokonania 133km i nie zabrakło odcinków brukowych. Mimo trudności wyścig był bardzo szybki i końcowa średnia to 43km/h. Nasi zawodnicy zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w zeszłoweekendowym wyścigu UCI i tym razem czwórka z nich znalazła się w pierwszej dwudziestce. Ponownie najlepszy z naszych to Michał Jaskot, który skończył zmagania na 8 miejscu. Tuż za nim na 9m był Michał Gałka, 12m – Radosław Frątczak, 14m – Adrian Marzec.

W następny weekend zawodnicy UKS Copernicus CCC Toruń staną na starcie Pucharu Narodów w Belgii czyli wyścigu Gent Wevelgem. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

PHOTO-2019-03-24-18-59-08

Zwycięstwo Juniorów Młodszych w Belgii

Posted by | Wyścigi | No Comments

W miniony weekend w belgijskim Damme odbył się dwudniowy wyścig dla juniorów młodszych w którym uczestniczyli zawodnicy UKS Copernicus CCC Toruń w ramach zgrupowania przygotowawczego do sezonu w Polsce. Trasa wiodła po ulicach miasteczka Damme co sprawiało wrażenie że wyścig przebiega na zasadzie kryterium ulicznego. Pierwszego dnia do pokonania było 9 rund po  6km a następnego 10 rund po 5,5km. Przy średniej prędkości wyścigu w okolicach 40km/h zwycięstwo w pierwszym dniu odniósł zawodnik toruńskiego klubu Hubert Grygowski. Drugiego dnia zajął on trzecie miejsce i zapewnił sobie wygraną w całym wyścigu. Warto także zaznaczyć, że podopieczny Marcina Mientkiego jest młodszym rocznikiem tej kategorii.

23.03.2019 Damme                                                 24.03.2019 Damme

1. Hubert Grygowski                                                1. Michiel Lambrecht ( Belgia )

2. Bjarne Hemme ( Holandia )                              2. Stef Van Renterghem ( Belgia )

3. Stef Janseghers ( Belgia )                                   3. Hubert Grygowski

——                                                                             ——

19. Franciszek Kaczorowski.                                  32. Marcin Marciniak

22. Szymon Korniak                                                37. Szymon Korniak

39. Dominik Ratajczak                                           43. Mateusz Sawicki

40. Marcin Marciniak                                             46. Dominik Ratajczak

57. Tomasz Kasprzyk                                              51. Igor Sęk

60 Igor Sęk                                                               53. Tomasz Kasprzyk

 

Bel11

Przygotowania do Belgii

Posted by | Treningi | No Comments

Już wkrótce wyjazd do Belgii. Na naszych zawodników czekają tam zarówno trudne treningi jak i jeszcze trudniejsze starty. W okresie prawie miesiąca pobytu przewidziane jest 5 wyścigów i w tym także te brukowane. Zawodników czeka test charakteru oraz zawziętości w drodze do celu bo jak można się spodziewać zamiast 15 stopni z Włoch warunki będą raczej w okolicach deszczowych 5-6 stopni.

Ważnym punktem tegorocznego szkolenia w UKS Copernicus Toruń są wyjazdy zagraniczne i konfrontacja z zachodnim kolarstwem. Liczymy, że przez ten tor przygotowań nasi zawodnicy będą dobrze prezentować się na najważniejszych krajowych startach oraz pokażą swoją siłę za granicą. To wszystko możliwe jest dzięki zaangażowaniu się grupy CCC w nasz projekt, za co serdecznie dziękujemy.

Relacje z pobytu oraz startów w Belgii w dalszych publikacjach.

Cet4

Zgrupowanie COS Cetniewo

Posted by | Obozy sportowe, Treningi | No Comments

W czasie kiedy część drużyny juniorów UKS Copernicus Toruń przygotowywała się na zgrupowaniu we Włoszech, toczyło się równoległe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Pod okiem Andrzeja Wachowiaka, zawodnicy klubu mocno trenowali głównie na szosie ale także wspomagali się treningami na siłowni. Nie mogło oczywiście zabraknąć codziennego rozpoczęcia dnia od rozruchu nad samym morzem, który daje energię na dobry treningowy dzień. COS Cetniewo jak co roku, świetnie ugościł naszych zawodników i z pewnością będziemy tu wracać budować formę zarówno przed sezonem jak i w jego trakcie.

ita4

Zgrupowanie Lago di Garda

Posted by | Obozy sportowe, Treningi | No Comments

Zawodnicy z kategorii Junior oraz Junior Młodszy szlifują przed sezonem formę na zgrupowaniu we Włoszech nad jeziorem Lago di Garda. Trener Tomasz Owsian oraz Marcin Mientki wykonują dobrą pracę ze swoimi podopiecznymi oraz przekazują im cenne wskazówki przed coraz bardziej zbliżającym się sezonem szosowym. Jesteśmy przekonani, że ogrom pracy wykonany podczas tego obozu oraz świetna atmosfera pozwolą na podniesienie poziomu sportowego zawodników. Możliwość trenowania w tak komfortowych warunkach, kiedy w Polsce temperatura oscyluje wokół 0 stopni, zawdzięczamy współpracy z grupą CCC. W naszej Akademii pojawiło się także nowe oklejenie samochodów, które dumnie prezentujemy na zdjęciach.

.ita1 ita2 ita3 ita5 ita6 ita7 Ita8

klub2018

UKS Copernicus Toruń Klubem Roku 2018

Posted by | Działania Copernicus, Nagrody | No Comments

Na wczorajszym Balu Sportowca 2019 ogłoszono wyniki na najlepszych sportowców Torunia. Z dumą informujemy, że Akademia została Klubem Roku 2018!!!

Dziękujemy za to wspaniałe wyróżnienie, które motywuje Akademię do jeszcze większej pracy aby wyniki oraz działalność klubu w latach następnych były jeszcze lepsze.

 

1

Bikefitting w Veloart

Posted by | Bez kategorii | No Comments

Zawodnicy Akademii Michała Kwiatkowskiego, tak jak w zeszłym roku mieli możliwość ustawienia swojej pozycji na rowerze szosowym w studio Veloart. Praca przy grupie starszej wymagała jedynie korekty pozycji ale młodsi zawodnicy w związku z szybszym rozwojem fizycznym wymagali ustawienia nowej pozycji. Takie zadania nie są straszne dla doświadczonego bikefittera Mateusza Naworola, którego znakomite umiejętności pomagają wyeliminować bóle pleców, rąk czy kolan podczas ekstremalnych i długotrwałych wysiłków doświadczanych przez zawodników w sezonie.