Zawodnicy UKS Copernicus na EYOF w Azerbejdżanie

Posted by | lipiec 27, 2019 | Mistrzostwa, Wyścigi | No Comments
Zdjęcie 18.07.2019, 13 20 41

Zawodnicy naszego klubu zostali powołani na Europejską Olimpiadę Młodzieży w Baku, Azebrajdżan. Kadra Polski miała możliwość wystawić po 3 zawodników/zawodniczek. Wśród dziewcząt w składzie znalazła się Olga Wankiewicz a wśród chłopców Igor Sęk i Hubert Grygowski. Trenerem kadry był także nasz trener Marcin Mientki.

Pierwszego dnia rozegrana została czasówka, w której najlepiej spisał się Igor Sęk zajmując 20 miejsce. 41 był Hubert Grygowski. Dobry rezultat osiągnęła także Olga plasując się na 22 miejscu.

Drugiego dnia start wspólny nie poszedł po myśli juniorom młodszym. Igor zajął 80 miejsce a Hubert nie ukończył zmagań. Lepiej było wśród dziewcząt, gdzie Olga w pewnym momencie jechała w wyselekcjonowanej grupie liderek ale nie dała rady dojechać tak do mety i 36 miejscu ze startą tylko półtorej minuty do grupy walczącej o 4 miejsce.

Zawodnicy z pewnością chcieliby aby wyniki były lepsze ale zdobyte doświadczenie na międzynarodowej arenie jest bezcenne i będzie procentować w przyszłych kategoriach.