Puchar Polski w Gostyniu

Posted by | maj 13, 2019 | Wyścigi | No Comments
CzasJunior

W weekend 11-12.05.2019 odbył się Puchar Polski w kolarstwie szosowym w Gostyniu. Pierwszego dnia zawodnicy UKS Copernicus CCC Toruń uczestniczyli w jeździe indywidualnej na czas natomiast drugi dzień to start wspólny.

Sobota to popis zawodników i zawodniczek klubu.  Całe podium zajęli juniorzy oraz juniorzy młodsi a juniorki młodsze to drugie i czwarte miejsce. Szczegółowe wyniki poniżej:

Junior:

 1. Michał Gałka ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 2. Radosław Frątczak ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 3. Adam Woźniak ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 4. Adrian Marzec ( UKS Copernicus CCC Toruń )

Junior Młodszy:

 1. Igor Sęk ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 2. Hubert Grygowski ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 3. Dominik Ratajczak ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 4. Mateusz Sawicki ( UKS Copernicus CCC Toruń )

Juniorka Młodsza:

 1. Tamara Szalińska ( UKS Ratusz Maszewo )
 2. Olga Wankiewicz ( UKS Copernicus CCC Toruń )
 3. Guste Stanisauskaite ( Lithuanian National Team )
 4. Edyta Marczak ( UKS Copernicus CCC Toruń )

 

W niedziele odbył się start wspólny podczas którego kolarze rywalizowali w chłodzie i całodniowych opadach deszczu. Juniorki Młodsze zamieniły się miejscami z czasówki i zwycięstwo przypadło Oldze Wankiewicz ( UKS Copernicus CCC Toruń ) a druga była Tamara Szalińska ( UKS Ratusz Maszewo ). Na podium także wdarła się Edyta Marczak ( UKS Copernicus CCC Toruń ). Wśród juniorów po finiszu z grupy na 3 miejscu dojechał Bartosz Rutkowski a piąty był Jakub Rutkowski. Zawodnicy toruńskiego klubu to uczniowie ZSOiT nr 13 – Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu szkoleni przez Andrzeja Kiejnowskiego ( Juniorki Młodsze ), Marcina Mientkiego ( Juniorzy Młodsi ), Tomasza Owsiana ( Juniorzy )