Na kryterium w Rypinie dominował Copernicus!

Posted by | lipiec 01, 2017 | Wyścigi | No Comments
2017-07-01-PHOTO-00004806

Rypin to kolejne miasto, w którym rozgrywany był wyścig w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych. Tym razem było to kryterium uliczne. Na starcie stanęło 100 zawodników w czterech kategoriach: żak, żakini, młodzik i młodziczka.

Kolejny wyścig, w którym dominacja zawodniczek i zawodników Akademii jest faktem. W młodziczkach wygrała Olga Wankiewicz, jest to jej szesnasta wygrana w tym sezonie! Trzecie miejsce zajęła trzecie miejsce. Wśród młodzików zwyciężył Mateusz Sawicki, na trzecim stopniu podium  stanął  Kamil Wróblewski.  W dziesiątce jeszcze sklasyfikowani zostali Szymon Korniak (6), Franek Kaczorowski (7) i Piotr Bischof (9). W kategorii żakini nie mogło być inaczej – wygrała nowo upieczona Mistrzyni Polski Szkółek Kolarskich Zuzanna Charyga. Wśród żaków na podium stanął Kacper Mientki (3), Tomek Błażejewski był piąty, Bartek Gołębiewski siódmy, Dawid Nowakowski ósmy i Wiktor Szymczak dziesiąty.