Krokowa: Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas

Posted by | czerwiec 21, 2017 | Mistrzostwa, Wyścigi | No Comments
IMG_1953

Jazda indywidualna na czas 21.06. w Krokowej była pierwszą konkurencją rozgrywaną w ramach Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. Na starcie stanęli także podopieczni Akademii Copernicus, którzy zaprezentowali dobre przygotowanie zajmując wysokie miejsca.

Juniorki stanęły na starcie 14-kilometrowej czasówki. Wśród juniorek do rywalizacji stanęła Oliwia Majewska, która na mecie wykręciła siódmy czas. Występ Oliwii należy ocenić jako bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że jest pierwszoroczną juniorką i jeszcze cały ten i przyszły sezon przed nią.

Dystans jazdy indywidualnej na czas dla juniorów był większy i wynosił 19,8 kilometrów. Najlepsze czasy dające im miejsca w pierwszej dziesiątce uzyskali Maciej Kwiatkowski (7), Kacper Walkowiak (9) i Karol Wawrzyniak (10). Także w przypadku Kacpra i Karola jest to ich pierwszy sezon w wyższej kategorii po przejściu z juniora młodszego do juniora i cała przyszłość kolarska przed nimi.

MKZawodnicy Akademii mają z kogo brać przykład: Michał Kwiatkowski został Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas! Gratulujemy!