Grygowski i Ratajczak na podium, Wankiewicz trzynasta

Posted by | kwiecień 01, 2019 | Wyścigi | No Comments
JM

Drugi weekend startowy Juniorów Młodszych to kolejne dobre rezultaty na belgijskich wyścigach. W sobotę 30.03.2019 zawodnicy Marcina Mientkiego stanęli na starcie w miejscowości Rotselaar. Do walki na 64 kilometrowym odcinku stanęło 72 zawodników. Trudności trasy nie pozwoliły rozerwać grupy na mniejsze grupki i na metę przyjechał peleton z którego na drugim miejscu finiszował Dominik Ratajczak a tuż za nim Hubert Grygowski. Pozostali nasi zawodnicy także zajęli dobre miejsca. 6m – Szymon Korniak, 8m – Marcin Marciniak, 11m – Igor Sęk, 18m – Franciszek Kaczorowski.

W niedzielę 31.03.2019 sytuacja była bardzo podobna do tej z soboty. Do pokonania po flandryjskich drogach były 54km ale trasa bardziej selektywna. Do mety dojechała 30 osobowa grupa z której na drugim miejscu finiszował Hubert Grygowski a trzeci był Dominik Ratajczak. W tej grupie dojechał jeszcze Marcin Marciniak – 20m, Igor Sęk – 23m, Mateusz Sawicki – 24m, Franciszek Kaczorowski – 25m.

W niedzielę także startowały Juniorki Młodsze w prestiżowym wyścigu Gent – Wevelgem. Trasa zdecydowanie odbiegała od Gent Wevelgem dla wyższych kategorii ale za to obsada była międzynarodowa co podnosiło poziom rywalizacji. Niestety kraksa oraz gonitwa za peletonem pogrzebała szanse Olgi Wankiewicz na walkę o podium. Olga skończyła rywalizację na 13 miejscu w pierwszej grupce, która finiszowała 3 minuty za solową zwyciężczynią z Wielkiej Brytanii. Nikola Maj zajęła 46 miejsce a Edyta Marczak była 47.

Zawodnicy i zawodniczki już wracają do Polski aby złapać oddech przed rozpoczęciem sezonu w Sobótce.