Etapowe podium w Dobczycach

Posted by | sierpień 05, 2020 | Wyścigi | No Comments
Dobczyce IV Etap_0651

Zawodnicy UKS Copernicus CCC SMS Toruń w weekend ( 31.07-02.08.2020 ) uczestniczyli w etapowym kolarskim wyścigu w Dobczycach. Międzynarodowa obsada gwarantowała wysoki poziom sportowy a górska, selektywna trasa pozwalała na rozgrywanie wyścigu w najcięższych momentach. Najlepiej z toruńskich zawodników zaprezentowali się Radosław Frątczak i Igor Sęk, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli kolejno 7 i 8 miejsce. Dużo lepiej szło na poszczególnych etapach, gdzie zawodnicy Copernicusa stawali na podium. Na pierwszym etapie Łukasz Rykowski wywalczył drugie miejsce a na ostatnim, najcięższym górskim etapie Radosław Frątczak był trzeci a tuż za nim finiszował Szymon Korniak. UKS Copernicus CCC SMS Toruń na tym wyścigu najlepszy był w klasyfikacji drużynowej, wygrywając ryzwalizację z ekipami zagranicznymi. Cały wyścig indywidulanie wygrał Estończyk Madis Mihkels, drugie miejsce zajął Belg Jaap Roelen a trzeci był kolejny Estończyk Joonas Kurtis.  Etapówka w Dobczycach to prestiżowe zawody dla juniorów w której udział bierze czołówka polskich juniorów oraz mocne ekipy zagraniczne. Zawodnicy UKS Copernicus CCC Toruń to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Trenerami-opiekunami zawodników byli Tomasz Owsian i Andrzej Wachowiak. Wyjazd na wyścig dofinansowany został z budżetu Miasta Toruń.