Dwa srebra dla UKS Copernicus CCC Toruń

Posted by | lipiec 03, 2019 | Mistrzostwa, Wyścigi | No Comments
MP Sobota_1781

W dniach 28-29.06 odbyły się Mistrzostwa Polski dla kategorii junior w kolarstwie szosowym. Jazda indywidualna na czas odbywała się w okolicach pól bitewnych Grunwaldu a start wspólny przebiegał pod Ostródą. Pierwszego dnia na 22km trasie zawodnicy UKS Copernicus CCC Toruń wywalczyli srebrny medal za sprawą Michała Gałki. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Adam Woźniak – 5m, Kamil Ryszewski – 9m i tuż za dziesiątką na 11m był Adrian Marzec. Warto zaznaczyć, że tytuł Mistrza Polski Michałowi odjechał zaledwie o sekundę.

W sobotę, 29.06 na starcie wspólnym emocji także nie zabrakło i po wielu akcjach i zmianach na prowadzeniu Michał Jaskot finiszem z małej, rozerwanej grupki wywalczył także srebrny medal. Wcześniej na prowadzeniu długo jechał Jakub Rutkowski ale został złapany na ostatnim kilometrze. Mimo to zdołał jeszcze wjechać jako szósty na metę. 8m dla Adriana Marca, 9m dla Filipa Biernackiego, 15m Radosław Frątczak a 17m dla Adama Woźniaka.

Trenerami prowadzącymi zawodników kategorii junior w UKS Copernicus CCC Toruń są Tomasz Owsian i Andrzej Wachowiak. Warto także zaznaczyć, że wszyscy wymienieni zawodnicy to uczniowie ZSOiT nr 13 w Toruniu – SMS Toruń.