Dominik Ratajczak podwójnie złoty na OOM

Posted by | lipiec 22, 2019 | Mistrzostwa, Wyścigi | No Comments
WhatsApp Image 2019-07-20 at 15.13.02-7

W Strzelcach Krajeńskich kategoria junior młodszy oraz juniorka młodsza walczyły na trasach jazdy indywidualnej na czas i startu wspólnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwszego dnia ( 20.07 ) odbyła się jazda na czas na dystansie 10km. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dominik Ratajczak wygrywając o 2 sekundy. Blisko pierwszej dziesiątki byli jeszcze Franciszek Kaczorowski – 11 miejsce oraz Mateusz Sawicki – 12 miejsce.  Wśród kobiet na 5 miejscu uplasowała się Edyta Marczak a dobre wyniki zanotowały także Maja Olszewska – 11 miejsce i Oliwia Narkiewicz – 13 miejsce.

Drugi dzień ( 21.07 ) to zmagania na starcie wspólnym. Wśród juniorów młodszych ponownie najszybszy był Dominik Ratajczak, który wygrał wyścig o grubość opony wystawiając koło na ostatnich metrach trasy liczącej 105km. O zwycięstwie decydował finisz z grupy. Świetna praca całego zespołu na trasie przyniosła rezultat i juniorzy młodsi ze Strzelec Krajeńskich wyjeżdżają podwójnie złoci.

Kobiety także walczyły o złoto po finiszu z grupy ale tutaj najszybsza z zawodniczek UKS Copernicus CCC Toruń okazała się Agata Kowalska, która finiszowała na 5 miejscu.