Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: srebro Radka Frątczaka, brąz Olgi Wankiewicz!

Posted by | lipiec 15, 2018 | Mistrzostwa | No Comments
OM 2018_ITT_2134

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich odbyła się w dniach 14-15 lipca w Koziegłowach.

Pierwszego dnia juniorki młodsze i juniorzy młodsi stanęli do rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów. Nie zawiedli zarówno Radosław Frątczak jak i Olga Wankiewicz stając na podium OOM. Radek zdobył srebrny medal i tytuł I Wicemistrza Polski, Olga brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski. Wysoko sklasyfikowani zostali również Adam Woźniak wykręcając piąty czas i Igor Sęk ósmy jazdy indywidualnej na czas.

W drugim dniu OOM podopiecznym Akademii zabrakło pełni kolarskiego szczęścia w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigu juniorek młodszych (dystans 63 kilometrów) Olga Wankiewicz linię mety przejechała na czwartej pozycji z takim samym czasem co zwyciężczyni. Dziesiąte miejsce zajęła Nikola Maj. Juniorzy młodsi mieli do pokonania 94 kilometry i najszybciej z zawodników Akademii dystans ten pokonali Radek Frątczak zajmując ósme miejsce i Adam Woźniak miejsce dwunaste.

Team Copernicus zajął w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce.