XXXV Wyścig kolarski „Złote Koło” – Dobczyce 2017

Posted by | maj 28, 2017 | Bez kategorii | No Comments
2017-05-28-PHOTO-00000725

Kolejnym etapem przygotowań juniorów był start w „Złotym Kole” – Dobczyce 2017. Na starcie stanął siedmioosobowy team Akademii, aby powalczyć z międzynarodową i krajową bracią kolarską. Wyścig miał cztery etapy rozgrywane w dniach 26-28.05.2017.
Wyścig dla zawodników Copernicusa bardzo dobrze się zaczął, na pierwszy etapie Antek Gańko zajął drugie miejsce i był najlepszym z Polaków. Pozostali zawodnicy również wysoko się uplasowali. Drugim etapem była indywidualna jazda na czas. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zostało aż czterech zawodników Akademii: Artur Lewandowski był piąty, Antek Gańko – szósty, Maciej Kwiatkowski – siódmy, Karol Wawrzyniak – dziesiąty. Liderem po drugim etapie został Antek Gańko! Trzeci etap i kolejna bardzo dobra jazda zawodników: Antek Gańko utrzymał żółtą koszulkę i aż trzech podopiecznych Akademii utrzymało miejsca w dziesiątce. Przyszedł ostatni etap, na którym zabrakło odrobiny szczęścia… Za chwilę nieuwagi się płaci i tak też było na czwartym etapie. Nie upilnowano pozornie niegroźnego czteroosobowego odjazdu, którego grupa pościgowa nie zdołała skasować. Kilkunastosekundowa przewaga uciekinierów dowieziona na metę przewróciła klasyfikację generalną, a Antek Gańko na ostatnich kilometrach utracił szansę na dowiezienie żółtej koszulki do mety. Ostatecznie Antek zajął w generalce bardzo dobre piąte miejsce, Maciej Kwiatkowski był dziewiąty.
Drużynowo Copernicus prowadzący od pierwszego etapu obronił pierwsze miejsce!