Wyścig Gent-Wevelgem (Puchar Narodów)

Posted by | marzec 25, 2017 | Bez kategorii | No Comments
2017-03-28-PHOTO-00000633

Ostatni z belgijskich wyścigów, w jakich zaplanowany miała udział nasza kadra narodowa juniorów, to klasyk Gent-Wevelgem rozgrywany 25.03 w ramach Pucharu Narodów. Trasa 130-kilometrowa, bardzo wymagająca, a na starcie stanęli najlepsi kolarze w tej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze wypadł Kacper Walkowiak, który był bardzo aktywny na trasie i zainicjował ucieczkę pięcioosobowej grupki. Niestety, na 14 kilometrów przed metą ucieczka z Kacprem została skasowana przez peleton. Postawa Kacpra godna pochwały za jego postawę, który mimo udziału w kraksie zajął 34 miejsce. Los Karola Wawrzyniaka przypieczętowała kraksa, po której wycofał się z wyścigu.

Najwyżej z polskich zawodników uplasował się Filip Maciejuk zajmując ponownie 13 miejsce.