Uroczysta inauguracja działalności Szkółek Kolarskich

Posted by | grudzień 10, 2015 | Bez kategorii | No Comments
x_DSC_0267

10 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Arena w Toruniu przy ulicy Bema nastąpiła uroczysta inauguracja działalności Szkółek Kolarskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szkółki kolarskie to projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością prezes Polskiego Związku kolarskiego Wacław Skarul.

W województwie, z którego wywodzi się wielu wybitnych kolarzy, działa 27 szkółek kolarskich, z których 5 szkółek ma pod swoją opieką Akademia Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Nasi trenerzy szkolą przyszłych kolarskich mistrzów w Grębocinie, Ciechocinie, Chełmży oraz w dwóch szkółkach toruńskich. Jeżeli dodamy do tego pracę w sekcjach kolarskich okolicznych gmin, jest czym się pochwalić jak na dwa lata działalności Akademii.
Szkółki kolarskie działają dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządu naszego województwa oraz wkładu własnego. Każda ze szkółek otrzymała za pośrednictwem PZKol rowery, kaski i stroje kolarskie, a to pozwala na realizację planowanych celów szkoleniowych młodych utalentowanych kolarzy.