Udany start zawodników i zawodniczek Akademii w Świeciu n/Osą

Posted by | maj 20, 2015 | Bez kategorii | No Comments
x_20150516_131537

Kolejny start podopiecznych Akademii Copernicus można zaliczyć do bardzo udanych. W Świeciu n/Osą 16 maja 2015 odbyły się wyścigi w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw w kolarstwie szosowym oraz Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych. Każda z startujących kategorii wiekowych potwierdziła wynikiem dobre przygotowanie do sezonu kolarskiego i odnotowała progres. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdziły zawodniczki, które 2-krotnie stanęły na najwyższym podium. Nie zawiodła w juniorkach młodszych Marta Brzozowska wygrywając na dystansie 34 km swoją kategorię. Śladem Marty pojechały w młodziczkach Marta Wesołowska, będąc najlepszą w kategorii i Agata Świątkowska zajmując 3 miejsce, oraz Olga Wankiewicz – zwyciężczyni w kategorii żak i wyścigu łączonego żak-młodziczki. Także zawodnicy Copernicusa mocnym akcentem zaznaczyli swoją obecność w Świeciu. Wśród młodzików na 3 miejscu podium stanął Michał Gałka. Podium zdobyli także żacy Kamil Wróblewski i Szymon Korniak zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce. Za nimi linię mety przekroczyli Przemek Deręgowski (4) i Franek Kaczorowski (5).