Udany start juniorów młodszych na torze XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Posted by | lipiec 28, 2014 | Bez kategorii | No Comments
SONY DSC

W dniach 25-27 lipca na torze kolarskim we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska DSC_0141_1Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie Torowym. Wzięło w niej udział 150 zawodników z 22 klubów. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy z naszego województwa – Kujawsko-Pomorskie zwyciężyło w klasyfikacji kolarstwo ogółem z ogromną przewagą przed Wielkopolską i Zachodniopomorskiem. Udanie zadebiutował na Olimpiadzie UKS Copernicus SMS Toruń, którego juniorzy młodsi, podopieczni trenera Tomasza Owsiana, zajęli wysokie miejsca w rozgrywanych konkurencjach torowych.

Drużyna w składzie: Szymon Beyger, Adrian Walecki i Wojciech Urbański zajęła III miejsce w sprincie drużynowym, również III miejsce w drużynowym wyścigu na dochodzenie zdobyli SONY DSCSzymon Beyger, Adrian Walecki, Łukasz Ochocki i Michał Szymański. Najbardziej prestiżową i wymagającą konkurencją na torze jest omnium. W skład omnium wchodzi 5 wyścigów: 200 m ze startu lotnego, 500 m ze startu zatrzymanego, 2000 m na dochodzenie, wyścig punktowy i scratch. W omnium swoje możliwości potwierdził Szymon Beyger, zajmując w tej trudnej rywalizacji wysokie III miejsce z taką samą ilością zdobytych punktów co zawodnik KTK Kalisz sklasyfikowany na II miejscu. Poza tym Szymon był jednym z dwóch zawodników, którzy na torze na Olimpiadzie Młodzieży zdobyli po 3 medale. Wszyscy nasi medaliści otrzymali dodatkowe wyróżnienie: każdy z nich otrzymał drugie kółko olimpijskie.

W klasyfikacji 63 klubów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie ogółem debiutant UKS Copernicus SMS Toruń zajął znakomite V miejsce ex aequo z KS Społem Łódź za ALKS Stal Grudziądz, BCM Nowatex Ziemia Darłowska, KTK Kalisz i BCM Nowatex Goleniów.

zdjęcia: Igor Cudnik