Toruński developer, firma BUDLEX głównym sponsorem Akademii Copernicus w najmłodszych kategoriach wiekowych

Posted by | maj 26, 2014 | Bez kategorii | No Comments
copernicus_budlex

– Inicjatywa podjęta przez środowisko kolarskie Torunia i samego Michała Kwiatkowskiego jest bardzo ciekawa i cenna – mówi Igor Pawłowski Prezes Zarządu Budlex SA. – Nasza spółka wspiera sport i kulturę od lat. Postanowiliśmy jednak zaangażować się w takie przedsięwzięcia, które mogą kształtować młodych, odpowiedzialnych ludzi z naszego regionu. Cieszę się, że Copernicus stwarza taką możliwość.

– Pod naszymi skrzydłami znajduje się już 120 młodych zawodników. Odpowiednio przygotowany rower to podstawa w ich szkoleniu. – mówi Michał Jackowiak, współzałożyciel Akademii Michała Kwiatkowskiego. – Naszym założeniem jest przygotowanie najmłodszych kolarzy zgodnie z najnowszymi światowymi standardami, stąd tak ważne jest wyposażenie w odpowiedni sprzęt. Zakup rowerów był możliwy m.in. dzięki podpisanej niedawno umowie o współpracy z lokalnym deweloperem, spółką Budlex oraz strategicznemu partnerstwu z firmą TREK, która podarowała toruńskiemu klubowi 30 „szosówek”. Celem podjętej przez nas współpracy jest rozwój i popularyzacja wszystkich form kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, jak również realizacja wspólnych projektów promujących sport kolarski. TREK obejmie programem wsparcia najbardziej utalentowanych zawodników z całej Polski, Budlex stał się Sponsorem Głównym Akademii Michała Kwiatkowskiego w kategorii wiekowej klas 4-6. To zaangażowanie naszych partnerów, pozwoliło na wzbogacenie bazy, a co za tym idzie na pracę w terenie po zimowych treningach ogólnorozwojowych. Do tej pory większość dzieci jeździła i nadal jeszcze jeździ na swoich własnych rowerach, co oznacza dużą różnorodność. Chcemy by Ci najlepsi mogli trenować na profesjonalnym sprzęcie.

Nowa baza treningowa to wspomniane już 30 rowerów szosowych oraz 20 „górali” TREK dla najmłodszych kategorii. Szosówki są replikami profesjonalnych maszyn, na których na co dzień w zawodowym peletonie ściga się TREK Factory Racing Team ze swoim liderem Fabianem Cancellara na czele. Młodzi kolarze zaczęli już treningi, a jedną z okazji na wypróbowanie nowych nabytków są wyścigi naborowe, które Copernicus organizuje w każdym tygodniu maja na terenie Torunia oraz gmin Zła Wieś Wielka i Obrowo. Finał planowany jest na Motoarenie 26.05 o 12.00, aby zakwalifikować się do rywalizacji należało wziąć udział w jednej z 3 eliminacji, na których dzieci uczestniczyły w ramach reprezentowania swoich szkół. Każda z toruńskich edycji gromadzi ponad 100-150 uczniów i uczennic szkół podstawowych z całego Torunia.