Szczecin: Puchar Polski w kolarstwie torowym, ostatnia eliminacja do OOM

Posted by | lipiec 03, 2016 | Bez kategorii | No Comments
x_IMG_1124

Równolegle do zawodów Grand Prix Poland w Pruszkowie odbywała się na torze w Szczecinie (2-3.07.2016) ostatnia eliminacja juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Puchar Polski w kolarstwie torowym. Zawodnicy Akademii Copernicus zaliczyli bardzo dobry start poparty osiągniętymi wynikami.

W konkurencji omnium (wielobój kolarski) Kacper Walkowiak zajął drugie miejsce, przedzielając zawodników z Koźminianki Koźminek Wiktora Richtera i Damiana Papierskiego. Karol Wawrzyniak zajął 5-te miejsce. Wśród dziewcząt także drugie miejsce na podium wywalczyła Oliwia Majewska, ulegając Aleksandrze Trzebińskiej z Koźminianki.

Dnia 26 lipca w Pruszkowie odbędzie się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na torze, gdzie kolarze Akademii Copernicus bronić będą tytułów Mistrzów Polski w sprincie drużynowym i w wyścigu drużynowym na dochodzenie.