Przygotowania do sezonu 2015

Posted by | luty 22, 2015 | Bez kategorii | No Comments
Trener Jacek Jankowski na posterunku...
trening_rolki1

Rolki, rolki…

Mija czwarty miesiąc ciężkiej pracy młodych kolarzy Akademii Copernicus przygotowujących się do nowego sezonu 2015. W listopadzie zawodnicy rozpoczęli treningi na rowerach górskich na szosie i w terenie. Na rowerach kolarze trenują także pod dachem, nie tylko przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Plany treningowe uwzględniają nieodzowne rolki i trenażery. Wartościowym uzupełnieniem są cyclus2, umożliwiające wykonywać w kontrolowany sposób treningi interwałowe, siłowe, wytrzymałościowe…
Treningi te uzupełniane są przez pozostałe formy treningu kolarskiego, poprawiające skuteczność osiąganych wyników przez zawodników. Między innymi są to ćwiczenia w siłowni oraz niedoceniany przez wielu trening funkcjonalny. Trenerem treningu funkcjonalnego w Akademii jest Jacek Jankowski. Pod jego profesjonalnym okiem każdy z zawodników obowiązkowo wykonuje ćwiczenia treningu funkcjonalnego, ćwiczenia rozciągające, rolling.
Nie tylko samymi treningami Akademia żyje. Ważnym elementem szkolenia młodych kolarzy jest ich bezpieczeństwo. Dlatego ostatnio zorganizowano spotkanie młodych sportowców z Komisarzem Ruchu Drogowego Policji, aby poszerzyć i uzupełnić ich wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Zawodnicy trenując muszą na drodze zachowywać się w sposób odpowiedzialny i bezpiecznie wracać z każdego treningu do domu.
Warto przypomnieć, że nieodzownym elementem bezpieczeństwa jest również perfekcyjnie działający rower. Nad rowerami zawodników Akademii czuwa Il Grande Maestro Piotr Grzyb, któremu żaden rower się nie oprze. Dzięki ogromnemu doświadczeniu nabytemu we Włoszech, Maestro Piotr dokłada także swoją cegiełkę do osiąganych wyników przez kolarzy Copernicusa.
Obecnie zawodnicy Akademii przebywają na zgrupowaniach: Młodzicy w Lidzbarku Welskim, Juniorzy i Juniorzy Młodsi w Ostrzycach. Tam pracują nad swoją przyszłą formą. Obozy sportowe są nie tylko realizacją trenerskich planów treningowych. W trakcie ich trwania przeprowadzane są także testy wydolnościowe zawodników, pozwalające określić poziom wytrenowania i możliwości młodych organizmów. Tym razem testom poddani zostali Juniorzy i Juniorzy Młodsi na zgrupowaniu w Ostrzycach.
W okresie przygotowawczym co miesiąc są organizowane sprawdziany w terenie. Sprawdziany dostarczają dodatkowych informacji o poszczególnych zawodnikach i są znakomitym materiałem porównawczym dla trenerów. Najbliższy sprawdzian zaplanowany jest na sobotę 7.03.
W cykl treningowy wplatane są również treningi przygotowujące zawodników Akademii do jazdy na torze. Treningi te odbywają się na pruszkowskim torze kolarskim. Kolarze Copernicusa przeznaczyli do tej pory 4 weekendy na specjalistyczne treningi torowe. Treningi na torze organizowane są pod kątem sezonu torowego, który dla młodych zawodników rozpocznie się już 27.02. Pucharem Polski (I eliminacja) w Pruszkowie.
Sezon na szosie Akademia Copernicus planuje rozpocząć startem w międzynarodowym kryterium w Dzierżoniowie 11.04., a kolejnego dnia udziałem w „Ślężańskim Mnichu” w Sobótce.