Pruszków: znakomite wyniki zawodników Akademii

Posted by | czerwiec 30, 2017 | Bez kategorii | No Comments
2017-06-30-PHOTO-00000751

W pierwszym dniu Międzynarodowych Zawodów Torowych Grand Prix Poland (30.06-02.07.20167) w biało-czerwonych strojach do współzawodnictwa w ramach reprezentacji narodowej stanęli zawodnicy Copernicusa. Pierwszego dnia rozegrano konkurencje drużynowe, w których na „pudle” stanęli podopieczni Akademii.

W wyścigu drużynowym juniorów we finale spotkały się dwa polskie zespoły. Pierwsze miejsce zajął team w składzie Wiktor Richter, Mateusz Jakubasz, Maciej Kwiatkowski i Kacper Walkowiak. Na drugim stopniu podium stanął drugi zespół polski, w którym jechał Artur Lewandowski.

W wyścigu drużynowym juniorek w składzie polskiej drużyny jechała Oliwia Majewska. Mimo, że w eliminacjach polski zespół uzyskał najlepszy czas, w finale dziewczyny przegrały z drużyną Wielkiej Brytanii ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Kolejną rozegraną konkurencją był sprint drużynowy. Również i tutaj Akademia Michała Kwiatkowskiego miała na podium swoich przedstawicieli. W elicie w finale drugie miejsce na podium zajął zespół młodzieżowców w składzie Michał Lewandowski, Patryk Rejkowski i Mateusz Miłek. Wśród juniorów bezkonkurencyjny był zespół sprinterów w składzie Krystian Ruta, Łukasz Kowal i Daniel Rochna. Drugie miejsce zajął również polski team, w składzie którego barwy narodowe reprezentował Wojciech Urbański.