Podium i różowa koszulka dla Karola Wawrzyniaka w wyścigu Po Ziemi Łódzkiej

Posted by | lipiec 16, 2017 | Bez kategorii | No Comments
x_2017-07-16-PHOTO-00000195

Bardzo dobre wieści docierały w trakcie trwania 4-etapówki XXIV Wyścigu Kolarskiego Po Ziemi Łódzkiej za sprawą teamu Copernicusa. Wyścig z udziałem zawodników Łotwy, Białorusi, Niemiec, Mołdawii i najsilniejszych polskich klubów kolarskich był wymagającym sprawdzianem dla zawodników Akademii. W wyścigu startowało dwóch zawodników Copernicusa będących w szerokiej kadrze szosowej na zbliżające się Mistrzostwa Europy – Karol Wawrzyniak i Artur Lewandowski. Dobry wynik osiągnięty przez obu może dać im powołanie na mistrzostwa.

Pierwszy etap liczył 114 km. Na metę wjechała piętnastoosobowa grupa, w której aktywnie jechali Karol i Artur. Po emocjonującym finiszu Karol Wawrzyniak minął linię mety na piątym miejscu. Drugi etap 106-kilometrowy zakończył się finiszem peletonu, który wygrał Karol Wawrzyniak. Po tym etapie różowa koszulka klasyfikacji punktowej trafiła w ręce Karola. Trzeci etap liczący niespełna sto kilometrów również dał miejsce na podium (trzecie) Wawrzyniakowi, utrwalając jego prowadzenie w klasyfikacji punktowej wyścigu. Ostatni etap był rozstrzygającym. Peleton nie pozwolił na żaden odjazd i zawodnicy zademonstrowali na końcowych metrach swoje możliwości sprinterskie, w tym Karol Wawrzyniak zaliczając metę na szóstym miejscu.

Podsumowując start w wyścigu Po Ziemi Łódzkiej należy ocenić postawę zawodników Akademii bardzo pozytywnie. Najlepszy wynik uzyskali Karol Wawrzyniak zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, pierwsze w klasyfikacji punktowej, drugie miejsce (najlepsze z Polaków) w klasyfikacji siedemnastolatków. Artur Lewandowski w generalce zajął bardzo dobre dwunaste miejsce.

oponeo_sponsor

dofinasowanie_1