Pierwszy start – pierwsze sukcesy…

Posted by | marzec 15, 2015 | Bez kategorii | No Comments
xx_x_DSC05494

14 marca 2015 w Cierpicach wystartowali zawodnicy Akademii w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego MTB w Kolarstwie Przełajowym, pierwszej imprezie kolarskiej organizowanej w ramach Kujawsko-Pomorskiego Związku Kolarskiego. Był to bardzo ważny sprawdzian młodych kolarzy przed zbliżającym się sezonem szosowym. Trasa przełaju była wymagająca, konkurencja bardzo silna, zmuszająca naszych zawodników do najwyższego wysiłku. Tym bardziej cieszy fakt, że podopieczni Akademii Copernicus siedmiokrotnie stawali na podium. Wśród Żaczek zwyciężyła Olga Wankiewicz, Młodziczek Maja Gondek a Marta Wesołowska była druga, w wyścigu Juniorek Młodszych Marta Brzozowska zdobyła trzecie miejsce. We współzawodnictwie chłopców nasi zawodnicy uzyskali wyniki: Żak – Franek Kaczorowski 3 miejsce, Przemek Deręgowski 4-te; Młodzik – Miłosz Drozdowski 2 miejsce, Filip Biernacki 4-te, Radek Lewandowski 5-te miejsce; Junior Młodszy – zwyciężył Kacper Walkowiak a Karol Wawrzyniak był czwarty.