OOM: rewelacyjna czasówka Oliwii Majewskiej! Jest złoto! Kacper Walkowiak wykręcił brąz!

Posted by | sierpień 10, 2016 | Bez kategorii | No Comments
xx_OM Glogow 2016_ITT_0497

Pierwszy dzień współzawodnictwa w XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym (10.08.) był dniem jazdy indywidualnej na czas. Wyścig w Grębocicach o tytuł mistrzowski juniorek młodszych liczył 9,3 km, juniorów młodszych 11,2 km.

x_OM Glogow 2016_RR_0338Wśród juniorek młodszych rewelacyjnie pojechała Oliwia Majewska zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Polski! Oliwia należy do czołówki zawodniczek w swojej kategorii wiekowej i trener Marcin Mientki liczył na jej bardzo dobry wynik, także na podium. Wynik, jaki wykręciła Oliwia, pozostawiając za sobą teoretycznie silniejsze rywalki, pozytywnie zaskoczył trenera Marcina i potwierdził, że jest bardzo utalentowaną zawodniczką.

x_OM Glogow 2016_RR_0401W kategorii junior młodszy na starcie jazdy indywidualnej na czas stanęło pięćdziesięciu najlepszych zawodników w kraju. Zawodnicy Akademii przystąpili zdeterminowani walczyć o tytuł mistrza Polski. Mimo, że dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Koźminianki, należy pogratulować zajętych miejsc. Na podium stanął Kacper Walkowiak zdobywając brązowy medal, Karol Wawrzyniak był czwarty, Aleksander Nikiel piąty i Michał Gałka jedenasty. Juniorzy młodsi osiągnęli znakomity wynik – w pierwszej piątce trzech wychowanków Akademii Copernicus!