OOM: Karol Wawrzyniak Mistrzem Polski ze startu wspólnego! Oliwia Majewska ze srebrnym medalem!

Posted by | sierpień 11, 2016 | Bez kategorii | No Comments
xx_OM Glogow 2016_RR_1630

Drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (11.08.) zawodniczki i zawodnicy stanęli w Głogowie do wyścigu ze startu wspólnego. Juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 103 km, juniorki młodsze 50 km.

x_OM Glogow 2016_RR_1794Wyścig juniorów młodszych rozstrzygnął się na ostatnich 10 kilometrach. Do ataku przystąpiła drużyna Copernicusa. Aleksander Nikiel i Karol Wawrzyniak rozpoczęli akcję, po której od peletonu oderwała się czwórka kolarzy. Pech miał Aleksander Nikiel, który w trakcie jazdy „załapał” pobocze, stracił impet jazdy i nie dał rady dojść do ucieczki. Jazdę kontynuowała trójka kolarzy w składzie Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus – SMS Toruń), Konrad Sosiński (KLTC Konin) i Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus MAT Sobótka). Na mecie uciekający zawodnicy zameldowali się z 17 sekundową przewagą, gdzie najszybszy był Karol Wawrzyniak! Karol przed startem powiedział, że jedzie pox_OM Glogow 2016_RR_1782 tytuł Mistrza Polski i ten tytuł wywalczył!
Szósty na mecie był Kacper Walkowiak po fatalnie wyglądającym wypadku – finiszując z peletonu upadł „przelatując” przez linię mety.

Współzawodnictwo juniorek młodszych zakończyło się atakiem przed Marty Jaskólskiej (LKK Warmia Biskupiec), która zwyciężyła z 5-cio sekundową przewagą. Z peletonu najszybsza była Oliwia Majewska zdobywając srebrny medal!

W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Copernicus zajął 2 miejsce na 68 teamów!

Trener Marcin Mientki:
trener Marcin MientkiMistrzem Polski ze startu wspólnego został Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak po nieszczęśliwym upadku zajął 6 miejsce. Pozostali zawodnicy Copernicusa przyjechali na dalszych pozycjach, ale mają ogromny wkład w sukces swoich kolegów. W jeździe indywidualnej na czas bardzo dobra postawa wszystkich zawodników. Podkreślić należy uzyskany wynik przez Michała Gałkę, który jako młodszy rocznik został najwyżej sklasyfikowany na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Wśród dziewcząt fantastyczny występ Oliwii Majewskiej. Oliwia była jedną z faworytek, ale jest to niewątpliwie niespodzianką zdobycie złotego medalu. Ze startu wspólnego też pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając z peletonu i zajmując drugie miejsce na mecie.