Ogólnopolski wyścig kolarski Gruta-Łasin-Słup. Bezkonkurencyjna Olga Wankiewicz

Posted by | czerwiec 12, 2016 | Bez kategorii | No Comments
Słup - Olga Wankiewicz na podium

Ogólnopolski 3-etapowy wyścig Gruta-Łasin-Słup w dniach 11-12 czerwca był kolejnym sprawdzianem zawodników Akademii w kategorii żak i młodzik.

Pierwszego dnia (11.06.) odbyła się jazda indywidualna na czas (Gruta). Wśród żaków Franciszek Kaczorowski zajął 2 miejsce, Juliusz Marski 6. Kategoria młodziczka – wygrała Olga Wankiewicz. Wśród młodzików 1 miejsce zajął Radosław Frątczak, Dominik Żebrowski był 4, Mateusz Sawicki 8.

Tego samego dnia odbył się drugi etap – kryterium w Łasinie. Tym razem w kategorii żak Franciszek Kaczorowski stanął na 3 stopniu podium. Ponownie w młodziczkach bezkonkurencyjna była Olga Wankiewicz, która zdominowała swoje konkurentki. Lider wśród młodzików Copernicusa Radosław Frątczak tym razem był 8. Należy podkreślić niebywałą postawę i determinację Radka, który uczestniczył w kraksie, a mimo to dojechał na 8 miejscu. Jak się okazało, Radek po kraksie jechał ze złamaną ręką! Dominik Żebrowski był 10-ty.

Drugiego dnia (12.06.) był dniem startu wspólnego w miejscowości Słup. Start żaków przyniósł 4 miejsce Franciszka Kaczorowskiego oraz kolejne zwycięstwo Olgi Wankiewicz w młodziczkach. Pod nieobecność wycofanego z wyścigu Radosława Frątczaka pozostali młodzicy zajęli kolejno miejsca: Łukasz Buchalski – 6, Dominik Żebrowski – 8, Mateusz Sawicki – 9, Kamil Wróblewski – 10.
W Słupie rozegrano także wyścig amatorów, w którym zwyciężył trener Sławomir Baliński! Widać, że noga podaje mimo upływu lat…