Obiszów: Srebro Olgi Wankiewicz na Mistrzostwach Polski MTB Szkółek Kolarskich!

Posted by | wrzesień 21, 2015 | Bez kategorii | No Comments
xx_DSC_0064

Najmłodsza reprezentacja Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus brała udział w niedzielę 20.09.2015 w Mistrzostwach Polski MTB Szkółek Kolarskich w Obiszowie. Trenerzy Andrzej Kiejnowski i Marcin Lewandowski do Obiszowa zabrali reprezentację:
– w kategorii żak Olgę Wankiewicz, Martynę Domagalską, Mateusza Sawickiego, Kamila Wróblewskiego, Przemysława Deręgowskiego, Michała Błotnickiego, Franciszka Kaczorowskiego i Szymona Korniaka,
– w kategorii młodzik Radosława Lewandowskiego, Dominika Żebrowskiego i Radosława Frątczaka.
Zawodnicy w kategorii żak mieli do pokonania 2 rundy po około 3 km bardzo ciekawej, a zarazem trudnej technicznie, pagórkowatej trasie. Młodzicy rywalizowali na dłuższych rundach o długości 4,5 km z dodatkowym długim pojazdem i bardzo trudnym technicznym zjazdem. W obu kategoriach bardzo istotnym fragmentem trasy był start i dojazd do zwężenia drogi w wąską piaszczystą ścieżkę.

W kategorii żak Olga i Mateusz idealnie rozpoczęli rywalizację zajmując po pierwszych 200 m pozycje lidera i spokojnie mogli rozpocząć trudny odcinek drogi z piachem. Niestety Mateusz, mając za sobą już pół okrążenia i będąc na prowadzeniu, przewrócił się przy dużej prędkość na technicznym zjeździe z korzeniami i stracił swoją pozycję. Na szczęście nic mu się nie stało i dzielnie kontynuował walkę. Natomiast Olga straciła swoje prowadzenie przez złą organizacje startu kategorii dziewcząt, które ruszyły na trasę minutę po starcie chłopców. Ta minuta okazała się odstępem zbyt krótkim między tym kategoriami i nasza zawodniczka już przed pierwszym trudnym stromym pojazdem dogoniła ostatnich żaków, którzy nie byli wstanie podjechać i szli blokując Oldze przejazd. Cała przewaga zbudowana przez Olgę rewelacyjnym startem została stracona podczas wymuszonego podchodzenia wynikającego z blokowania drogi przez chłopców. Ostatecznie nasza dwukrotna Mistrzyni Polski Szkółek Kolarskich z szosy wywalczyła trzeci medal Mistrzostw Polski, tym razem srebrny. Szkoda, że brak wyobraźni organizatorów miał znaczący wpływ na wynik i wypaczył przebieg rywalizacji dziewcząt.

Wśród młodzików obiecujący początek rywalizacji miał Radek Frątczak pokonując w czołówce pierwszy piaszczysty odcinek. Niestety, podobnie jak Mateusz Sawicki w żakach, Radek przewrócił się uszkadzając manetkę i pogrzebał swoje szanse kontynuując rywalizację na małej tarczy. Najlepiej z trójki młodzików radził sobie na trasie Radek Lewandowski zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce.

tekst & foto Andrzej Kiejnowski