Nutella Mini Tour de Pologne: Olga Wankiewicz wygrywa w Krakowie!

Posted by | lipiec 29, 2017 | Bez kategorii | No Comments
2017-07-29-PHOTO-00005114

Jedną z najważniejszych imprez kolarskich młodzików jest Puchar Młodzików Nutelli Mini Tour de Pologne. Wyścigi te rozgrywane są przed każdym z etapów właściwego Tour de Pologne we wspaniałej kolarskiej atmosferze z tysiącami kibiców. Zasady rozgrywania wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne polegają na współzawodnictwie młodych kolarzy w pięciu wyścigach w miastach kończących etapy TdP będących eliminacją do wyścigu finałowego rozgrywanego w Zakopanym. Dlatego ważną rolę odgrywa taktyka, aby wprowadzić jak najwięcej zawodniczek i zawodników do wyścigu finałowego i walczyk o najwyższe trofea Pucharu Młodzika.

Pierwszy wyścig Nutelli Mini Tour de Pologne odbył się 29 lipca 2017 w Krakowie. Kraków był bardzo przyjazny dla kolarek i kolarzy Akademii. Wśród młodziczek zwyciężyła Olga Wankiewicz, Mateusz Sawicki zajął drugie miejsce i Kamil Wróblewski trzeci w kategorii młodzików. W wyścigu młodszych roczników czwarte miejsce wywalczyła Zuzanna Charyga.