MP na torze w Pruszkowie: złoto dla juniorów Młodszych, srebro dla juniorów!

Posted by | październik 17, 2015 | Bez kategorii | No Comments
20171017_154113

Na Mistrzostwach Polski na torze w Pruszkowie 17-18.10.2015 zawodnicy Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus zdobyli kolejne mistrzowskie medale: złoty, dwa srebrne i brązowy!!!

Mistrzostwa na pruszkowskim torze były Mistrzostwami Polski LZS, a wybranych konkurencjach miały rangę Mistrzostw Polski. W tych dwudniowych zmaganiach zawodnicy Akademii startowali tylko pierwszego dnia i uzyskali wyniki, które były zwieńczeniem kończącego się sezonu kolarskiego.
Najlepiej wypadli juniorzy młodsi w wyścigu drużynowym w składzie: Olek Nikiel, Kamil Rumiński, Artur Lewandowski i Maciek Kwiatkowski, zdobywając złoty medal z czasem 3:24,229 i tytuł Mistrzów LZS. Drugie miejsce zajęła drużyna KLTC Konin (3:25,211), trzecie Koźminianka (3:25,269). Należy żałować, że drużyna juniorów młodszych w sprincie drużynowym popełniła błąd (problematyczny!) przy starcie i została zdyskwalifikowana tracąc szansę na drugi tytuł mistrzowski…
Również dobrze wypadli juniorzy zajmując w sprincie drużynowym srebrny medal i tytuł I Wicemistrza LZS (czas 50,339) za ALKS Stal-Ocetix Grudziądz (49,572) a przed KLTC Konin (50,503).
Indywidualnie Copernicus zdobył 2 medale. W wyścigu punktowym juniorów na dystansie 20 km Adrian Walecki zdobył srebro oraz tytuły I Wicemistrza Polski i I Wicemistrza LZS. Piąty w tej konkurencji był Michał Szymański. Z kolei w wyścigu indywidualnym juniorów młodszych na 2000 m brąz zdobył Kamil Rumiński oraz tytuły II Wicemistrza Polski i II Wicemistrza LZS. W wyścigu tym o podium otarł się Maciej Kwiatkowski zajmując 4 miejsce.