Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Mistrzostwo Polski w wyścigu drużynowym i złoto dla Daniela Rochny w sprincie!

Posted by | maj 21, 2017 | Bez kategorii | No Comments
2017-05-21-PHOTO-00004443

Drugi dzień mistrzostw (21.05.) miał odpowiedzieć na pytanie, czy dobra passa będzie podtrzymana w kolejnych startach zawodników Akademii. Trener Tomasz Owsian bardzo liczył na swoich podopiecznych i… nie przeliczył się. Ten dzień mistrzostw był dniem dominacji juniorów Copernicusa. Pierwszym tego akordem był start w wyścigu drużynowym. Po wyścigach eliminacyjnych, w których udział brali Maciej Kwiatkowski oraz Aleksander Nikiel, do finałowej walki z KLTC Konin stanęli Artur Lewandowski, Kamil Rumiński, Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak. Drużyna Akademii przez cały bieg była dominującą i we wspaniałym stylu zdobyła tytuł Mistrzów Polski!

Kolejną konkurencją, którą zdominował Copernicus, to sprint indywidualny. Do finału doszło dwóch zawodników Akademii Daniel Rochna i Wojciech Urbański. W bratobójczym pojedynku lepszym okazał się Daniel Rochna i to on zdobył tytuł Mistrza Polski broniąc tytułu zdobytego w roku 2016.

Dodać należy, że w orlikach bardzo dobre 4 miejsce w sprincie indywidualnym zajął Michał Lewandowski.