Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich: Zuzanna Charyga dwukrotną medalistką mistrzostw

Posted by | czerwiec 26, 2016 | Bez kategorii | No Comments
Raszków MP Szkółek Kolarskich 2016 - Zuzanna Charyga na podium

Najmłodsi zawodnicy Akademii Michała Kwiatkowskiego startowali w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie, gdzie podczas dwudniowej rywalizacji (25-26.06) wyłoniono mistrzów w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Charyga, stając dwukrotnie na podium w kategorii klas czwartych. Zdobyła medal brązowy w jeździe na czas i srebrny w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród chłopców klas piątych Franciszek Kaczorowski w obu konkurencjach zajął czwarte miejsca, Juliusz Marski trzynaste i osiemnaste.
Pozostali nasi młodzi kolarze zajęli w pierwszej dwudziestce. W kategorii chłopców klas czwartych Tomasz Błażejewski zajął 6 i 18 miejsce oraz Dawid Nowakowski 18 i 8.

Bardzo dobrze wypadli podopieczni trenera Bartka Papurzyńskiego ze Sprintu w kategorii chłopców klas czwartych i szóstych – Szymon Kościelny (kat.IV) zajął miejsce 15 w jeździe na czas i 11 ze startu wspólnego, Damian Błotnicki (kat.VI) odpowiednio 12 i 11 oraz Jakub Krzyżykowski (kat.VI) 13 i 17.