Michał Szymański zwycięzcą w Pucharze Polski w Tarnowie Podgórnym! Maciej Kwiatkowski, Adrian Brzozowski i Łukasz Ochocki na podium!

Posted by | czerwiec 22, 2015 | Bez kategorii | No Comments
x_IMG_1542

Dobra passa zawodników Akademii trwa! W weekend 20-21 czerwca 2015 trener Tomasz Owsian zabrał zawodników do Tarnowa Podgórnego na IV edycję Pucharu Polski.

Pierwszego dnia na starcie jazdy indywidualnej na czas stanął czteroosobowy zespół juniorów młodszych. Ponownie najlepszym z zawodników Akademii był Maciej Kwiatkowski, który zajął 3 miejsce i ponownie potwierdził przynależność do czołówki krajowej w tej konkurencji. Należy przypomnieć, że na poprzedniej edycji Pucharu Polski w Strzelcach Krajeńskich Maciej w czasówce zajął także wysokie 4 miejsce. Pozostali juniorzy młodsi Copernicusa wyraźnie zaznaczyli swój progres w jeździe na czas i w Tarnowie zajęli miejsca: Karol Wawrzyniak – 8, Kamil Rumiński – 14 i Artur Lewandowski – 17.

Drugiego dnia podczas startu wspólnego najciekawszy był, pełen dramaturgii, 108-kilometrowy wyścig juniorów. Na starcie tego wyścigu stanęli najlepsi w tej kategorii zawodnicy Akademii. Odsłona pierwsza to odjazd w pierwszej fazie wyścigu licznej grupy, gdzie było tylko dwóch zawodników Copernicusa. Odsłona druga to znakomita taktyka i natychmiastowa decyzja trenera Tomasza Owsiana o wycofaniu tych dwóch z ucieczki, co pozwoliło na podjęcie działań w stylu pro: ośmiu zawodników Akademii utworzyło na czele peletonu wachlarz i po 9-kilometrowym pościgu zlikwidowało ucieczkę. Odsłona trzecia: zainicjowanie 7-osobowej ucieczki, w której było 4 naszych zawodników: Michał Szymański, Adrian Brzozowski, Łukasz Ochocki i Adrian Walecki. Odsłona tego wyścigu czwarta i ostatnia: atak z ucieczki i odjazd Michała Szymańskiego i Adriana Brzozowskiego na 10 km przed metą. Świetna taktyka i jazda drużynowa teamu Copernicus zaowocowała „opanowaniem” podium przez Michała Szymańskiego (m.1), Adriana Brzozowskiego (m.2) i Łukasza Ochockiego (m.3). Tuż za podium uplasował się na 5 miejscu Adrian Walecki. Należy wyróżnić pozostałych bohaterów IV edycji Pucharu Polski w Tarnowie Podgórnym: Piotra Wojciechowskiego (m.17), Michała Kosińskiego (m.18), Michała Kucińskiego (m.19), Czarka Kołodziejskiego (m.20) i Kacpra Danielewskiego (m.22).

Drugi dzień Pucharu Polski to także start podopiecznych Akademii w kategoriach juniorka młodsza i junior młodszy. Wśród juniorek młodszych Marta Brzozowska była 9, a spośród ponad 100 juniorów młodszych Artur Lewandowski zajął świetne 4 miejsce. Pozostali zawodnicy przyjechali na metę w środkowej części peletonu.