Michał Lewandowski Wicemistrzem Europy!

Posted by | lipiec 23, 2014 | Bez kategorii | No Comments
ME'2014 Michał Lewandowski_1

ME'2014 Michał Lewandowski_3Pierwszy zdobyty medal na Mistrzostwach Europy w historii naszej Akademii!
W portugalskiej miejscowości Anadia w wtorek 22.07. rozpoczęły się kolarskie młodzieżowe Mistrzostwa Europy. W pierwszym dniu młodzieżowego europejskiego czempionatu srebro zdobył Michał Lewandowski, startując w konkurencji sprintu drużynowego juniorów. Złoto było bardzo blisko, polska drużyna w składzie: Patryk Rajkowski, Marcin Czyszczewski i nasz Michał Lewandowski, w finałowej walce uległa Rosji tylko o 0,7 sekundy! Komplet wyników TUTAJ
ME'2014 Michał Lewandowski_2Wicemistrz Europy Michał Lewandowski jest także dwukrotnym srebrnym medalistą tegorocznych Mistrzostw Polski na torze. Jest wychowankiem LZS Iskra BGŻ Agro-Ciech Ciechocin, prowadzonego przez trenera Copernicusa Sławomira Balińskiego. Obecnie jego trenerem jest Marcin Mientki, olimpijczyk, Mistrz Europy i wielokrotny Mistrz Polski. Zdobywając tytuł Wicemistrza Europy Michał nawiązał do sukcesów swojego trenera: zdobył srebro w konkurencji, w której Marcin Mientki wywalczył Mistrza Europy.