Medale Mistrzostw Europy dla UKS Copernicus Toruń

Posted by | sierpień 23, 2021 | Bez kategorii | No Comments
Zdjęcie 22.08.2021, 16 06 53

W dniach 17-22.08 na torze w holenderskim Apeldoorn juniorzy oraz zawodnicy do lat 23 rywalizowali o medale Mistrzostw Europy. Z toruńskiej Akademii Michała Kwiatkowskiego do kadry powołani zostali: Mateusz Sawicki, Marcin Marciniak, Dominik Ratajczak, Olga Wankiewicz i Daniel Rochna. Pierwszym medalem był brąz Dominika Ratajczaka, który do końca walczył w wyścigu eliminacyjnym i finalnie stanął na najniższym stopniu podium, wcześniej akrobatycznie unikając kraksy. Trzy dni później do walki w Omnium ( wieloboju kolarskim ) stanęła Olga Wankiewicz i przed ostatnią konkurencją zajmowała drugą pozycję. Wyścig punktowy nie do końca poszedł po jej myśli ale udało się obronić medal i tak samo jak Dominik stanęła na najniższym stopniu podium. W ostatnim dniu do walki w Keirinie stanął Daniel Rochna. Po zajęciu 4 miejsca w sprincie drużynowym, Daniel bardzo zmotywowany rozpoczął rywalizacje w sprinterskiej konkurencji. Gładko przechodził kolejne fazy eliminacji, a w finałowym biegu uznał wyższość tylko jednego zawodnika i mógł na szyi zawiesić srebrny medal. Podczas tych Mistrzostw 4 miejsce w sprincie drużynowym zajął Marcin Marciniak oraz był on 10 w sprincie indywidualnym. Mateusz Sawicki razem z Dominikiem Ratajczakiem był 5 w wyścigu drużynowym oraz 23 w wyścigu indywidualnym na 4km. 5 miejsce w sprintach indywidualnych zajął Daniel Rochna, a w ostatnim dniu Mistrzostw Olga Wankiewicz była 6 w konkurencji Madison oraz wcześniej 5 w wyścigu drużynowym. Polska na tych Mistrzostwach zdobyła 6 medali, a w tym 3 należą do toruńskiego klubu co jest wielkim sukcesem na arenie międzynarodowej. Trenerami klubowymi zawodników jest Tomasz Owsian i Andrzej Kiejnowski, a sami zawodnicy to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu ( ZSOiT nr 13 )

Zdjęcie 20.08.2021, 21 30 19 Zdjęcie 18.08.2021, 20 53 11 Zdjęcie 22.08.2021, 16 06 53