Mały Wyścig Pokoju 2021

Posted by | maj 08, 2021 | Bez kategorii | No Comments
WhatsApp Image 2021-05-04 at 11.29.53
Mały Wyścig Pokoju rozgrywany w tym roku na torze w Poznaniu zakończył się wielkimi sukcesami dla zawodników naszej Akademii 💪 wyścig składał się z trzech etapów, dwa starty wspólne oraz czasówka 🚴
Rywalizacja na starcie wspólnym I etapu zakończyła się zwycięstwem Krzysztofa Gurzyńskiego ( Kometa Obrowo – UKS Copernicus ). Wśród młodziczek na 5 miejscu finiszowała Maria Okrucińska a 12 miejsce zajęła Sandra Kaczmarek ( Kometa Obrowo – UKS Copernicus ). II etap to jazda na czas, która ustawiła klasyfikację generalną przed ostatnim etapem. 2 miejsce zajął Krzysztof Gurzyński a dobre miejsca zajmowali także Jan Jackowiak ( 15m ) oraz Hubert Gil ( 16m ). Na podium wśród młodziczek znowu pojawiła się Maria Okrucińska ( 2m ) a tuż za TOP10, na 11m rywalizację skończyła Sandra Kaczmarek. Ostatni etap to walko o bonifikaty z trasy oraz na mecie, które to mogły odmienić losy w klasyfikacji generalnej. Zawodnikom kategorii młodzik niestety nie udało się zafiniszować w czołówce ale udało się dowieźć do mety świetne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej za sprawą Krzysztofa Gurzyńskiego. Na 13m rywalizację w Poznaniu skończył Jan Jackowiak a tuż za nim na 14m był Hubert Gil ( Kometa Obrowo – UKS Copernicus ). Podobnie finisz z peletonu zakończył się u dziewcząt. Najwyższej finiszowała Sandra Kaczmarek ( 10m ) oraz Maria Okrucińska ( 12m ). W klasyfikacji generalnej Maria także utrzymała miejsce 3 stopniu podium. Sandra Kaczmarek rywalizację zakończyła na 12 miejscu. Warto dodać, że UKS Copernicus wygrał klasyfikację drużynową i jako całokształt świetnie zaprezentował się na najważniejszej etapówce w kraju dla kategorii Młodzik/Młodziczka 👏