Mały Rudnik: Łukasz Ochocki, Marta Brzozowska i Olga Wankiewicz na najwyższym podium!

Posted by | wrzesień 27, 2015 | Bez kategorii | No Comments
x_20150927_142455_resized

W niedzielę 27 września zawodniczki i zawodnicy Akademii Michała Kwiatkowskiego stanęli na starcie wyścigu w Małym Rudniku. Wyścig ten był zaliczany do Ligi UKS i był ostatnim w w ramach Ligi tym sezonie.

Żacy startowali na dystansie 17 km na trasie okrężnej i mieli do pokonania 1 rundę. Na mecie „na pudle” stanął Kamil Wróblewski (3), a w pierwszej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze czterech zawodników Akademii: Przemysław Deręgowski (4), Szymon Korniak (5), Michał Błotnicki (6) i Franciszek Kaczorowski (8). Wśród dziewcząt w kategorii żakini zwyciężyła, co było do przewidzenia, świetnie dysponowana Olga Wankiewicz.
Wśród młodzików, którzy mieli do pokonania 2 rundy (34 km), zawiodła taktyka. Mimo licznej reprezentacji w tej kategorii zawodnicy Copernicusa, poza Robertem Muzalewskim (6) i Michałem Gałką (7) zajęli miejsca dopiero w drugiej dziesiątce. Znacznie lepiej wypadła Marta Wesołowska, która metę przejechała jako druga z młodziczek.
Znakomicie zaprezentowali się Marta Brzozowska w kategorii juniorka młodsza (dystans 34 km) oraz wicemistrz z Górskich Mistrzostw Polski junior Łukasz Ochocki (dystans 51 km). Oboje wygrali bezapelacyjnie swoje kategorie.

Dodatkowym akcentem zawodów w Małym Rudniku był start trenerów Akademii w wyścigu amatorów. Nasi szkoleniowcy pokazali, że nie obce jest im kolarskie rzemiosło w realu i należy żałować, że podium ma tylko trzy miejsca. Trenerzy Copernicusa zdominowali wyścig i zajęli kolejno miejsca: 1.Sławomir Baliński, 2.Marcin Lewandowski, 3.Andrzej Kiejnowski, 4.Bartosz Papurzyński. Pozazdrościć kondycji…