Maciej Kwiatkowski zwycięża w Pucharze Polski!

Posted by | kwiecień 20, 2015 | Bez kategorii | No Comments
IMG_2831

Ponad 160 Juniorów Młodszych w niedzielę 19.04.2015, w tym zawodnicy Akademii, podjęło współzawodnictwo w wyścigu ze startu wspólnego w Świeciu nad Osą będącego I serią Pucharu Polski i eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski. Zawodnicy mieli do pokonania 4 rundy o łącznym dystansie 69 km. W początkowej fazie wyścigu na solową akcję zdecydował się Norbert Śmieszek z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne – SMS Toruń. Kiedy po długiej samotnej walce został wchłonięty przez peleton, do akcji przystąpił Maciej Kwiatkowski z Copernicusa, inicjując ucieczkę. Do Macieja doskoczył zwycięzca z Sobótki Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy) i we dwójkę pokonywali pozostały dystans. Uciekający zawodnicy dzięki zgodnej jeździe wypracowali bezpieczną przewagę nad goniącym ich peletonem, a to pozwoliło na rozegranie pomiędzy nimi emocjonującego finiszu. W znakomitym stylu rozegrał go Maciej Kwiatkowski, meldując się pierwszy na „kresce”.
IMG_2833Po wyścigu zwycięstwo Macieja Kwiatkowskiego tak podsumował trener Marcin Mientki: „Po 10 latach znowu w Świeciu nad Osą jest głośno o nazwisku Kwiatkowski, który pokonał 160 zawodników w wyścigu ze startu wspólnego w Pucharze Polski…”
Należy żałować, że triumfator z Dzierżoniowa Artur Lewandowski brał udział w kraksie i z powodu defektu roweru zmuszony był wycofać się z wyścigu.
Pozostałe wyniki: w Juniorach najlepiej wypadł Adrian Brzozowski przejeżdżając metę na 6 miejscu, w Juniorkach Młodszych tuż za podium znalazła się Marta Brzozowska zajmując 4 miejsce podobnie jak Robert Muzalewski w Młodzikach, Filip Biernacki w tej kategorii był 6.