Maciej Kwiatkowski piąty na Mistrzostwach Polski w Świdnicy

Posted by | czerwiec 24, 2016 | Bez kategorii | No Comments
x_MP_RR_Juniorka Junior_2119

Juniorzy startowali 22-24.06 w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w Świdnicy. Najbardziej pasjonujący był wyścig ze startu wspólnego na wymagającej trasie liczącej 125 kilometrów. Zawodnicy mieli do pokonania pięć rund. Już na pierwszej rundzie utworzyła się 16-osobowa ucieczka, w której pozostało w końcowej rywalizacji pięciu zawodników z blisko 5-minutową przewagą nad peletonem — Szymon Krawczyk (KTK Kalisz/SMS Toruń), x_MP_ITT_0496Szymon Tracz (WLKS Krakus BBC Czaja), Mateusz Kostański (KLTC Konin/SMS Toruń), Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik) i Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus/SMS Toruń). Przed samą metą dwójka Krawczyk-Tracz oderwała się od grupy i rozegrała pomiędzy sobą finiszowe metry. Mistrzem Polski został Szymon Krawczyk z KTK Kalisz/SMS Toruń, Maciej Kwiatkowski z UKS Copernicus/SMS Toruń zajął piąte miejsce.
Nieudanym był start pewniaka na podium Macieja Kwiatkowskiego w MP w jeździe indywidualnej na czas. Poprzez nieuwagę pomylił trasę i został zdyskwalifikowany tracąc medalową szansę.