Kryterium Uliczne o Puchar Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus

Posted by | czerwiec 17, 2017 | Bez kategorii | No Comments
IMG_1627x

Organizowane 17.06. kryterium przez Copernicus w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych odbyło się wokół toruńskiej Motoareny. Na starcie stanęło 130 młodych kolarzy reprezentujących cztery kategorie wiekowe. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy i zawodniczmi Akademii zajmując czołowe miejsca w kryterium.

Żakini. Kolejny raz wyścig w tej kategorii stał się łupem Zuzanny Charygi. Martyna Marcinkowska zajęła czwarte miejsce.

Żak. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zostało aż czterech zawodników Akademii: Kacper Mientki stanął na trzecim stopniu podium, Szymon Wiśniewski był piąty, Tomasz Błażejewski szósty i Dawid Nowakowski dziesiąty.

Młodziczka. Ponownie bezkonkurencyjna była „dominatorka” Olga Wankiewicz. Zebrała więcej punktów na kryterium niż wszystkie pozostałe zawodniczki razem. Jedenasta była Emilia Dziedzic, trzynasta Maja Olszewska.

Młodzik. Choć brak było wygranej, to pięciu zawodników w pierwszej dziesiątce, w tym podium, cieszy. Trzecie miejsce zajął Kamil Wróblewski, czwarte Mateusz Sawicki, piąte Franek Kaczorowski, dziewiąte Piotr Bischof i dziesiąte szymon Korniak.