Kolarska Liga w Płużnicy: kolejny dobry wynik zawodników Copernicusa

Posted by | maj 01, 2015 | Bez kategorii | No Comments
xDSC_0348

Kolejna odsłona Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów sportowych w kolarstwie szosowym miała miejsce w Płużnicy 1.05.2015, gdzie ze startu wspólnego do współzawodnictwa stanęły kategorie: Żak/Żaczka, Młodzik/Młodziczka i Juniorka Młodsza. Wyścig odbył się na rundzie 19,5 km Płużnica – Lisewo – Malankowo – Kotnowo – Płużnica. Trenerzy Akademii Sławomir Baliński i Andrzej Kiejnowski do Płużnicy zabrali 30-osobowy team, spodziewając się dobrych wyników swoich podopiecznych.
Zawodnicy i zawodniczki nie zawiedli pięciokrotnie zaliczając podium i aktywnie jadąc przez cały wyścig. xDSC_0353Współzawodnictwo rozpoczęli Żacy mając do przejechania 1 rundę. Na metę z przewagą 33 sekund wpadła ośmioosobowa grupa, w której prym wiodło 3 zawodników Copernicusa. Finiszowa rozgrywka ustaliła miejsce na mecie: Kamil Wróblewski był 2 miejsce, Szymon Korniak – 3 i Franciszek Kaczorowski – 5. Należy tu zwrócić uwagę na wynik Franciszka Kaczorowskiego, który był jedynym młodszym rocznikiem wśród pierwszej piętnastki na mecie.
Wśród Młodzików bardzo dobrze zaprezentował się Filip Biernacki zajmując 4 miejsce po przejechaniu 19,5 km. W pierwszej dziesiątce linię mety przejechali Krystian Dąbrowski na 7 miejscu oraz Radosław Lewandowski na 9. Tu również należy podkreślić dobry występ Radka Lewandowskiego, który podobnie jak w Żakach Franek Kaczorowski, był najmłodszym rocznikiem wśród pierwszych 21 zawodników.
Nie zawiodły startujące w Płużnicy zawodniczki. Wystartowały razem kategorie Żaczka i Młodziczka, które także miały do pokonania 1 rundę o długości 19,5 km. Tu klasę pokazała Olga Wankiewicz (Żaczka!), która wygrała nie tylko swoją kategorię, ale cały wyścig wyprzedzając starsze zawodniczki. W kategorii Młodziczka pierwsza była Marta Wesołowska (druga na mecie), oraz trzecia Maja Gondek (piąta na mecie).
Pechowo zakończył się wyścig dla jedynej zawodniczki Akademii w kategorii Juniorka Młodsza Marty Brzozowskiej, która „zaliczyła” kraksę na 500 m przed metą i ostatecznie zajęła 8 miejsce.