Jest brąz! Michał Lewandowski II Wicemistrzem Świata!

Posted by | sierpień 08, 2014 | Bez kategorii | No Comments
MŚ brąz

wyniki MŚ LewyW południowokoreańskiej miejscowości Gwang Myeong w dniach 8-12 sierpnia 2014 odbywają się mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym. Kiedy dotarła do nas wiadomość o powołaniu Michała Lewandowskiego na mistrzostwa świata, wierzyliśmy, że po zdobyciu tytułu wicemistrzów Europy w sprincie drużynowym w portugalskiej Anadii Michał i jego koledzy z drużyny są skazani na sukces również na mistrzostwach świata.
Men_Team_Sprint W dniu dzisiejszym potwierdziły się nasze przewidywania. Marcin Czyszczewski z KLTC Konin, nasz Michał Lewandowski i Patryk Rajkowski z UKS Jedynka Limaro Kórnik stanęli na podium sprintu drużynowego zdobywając brązowy medal! W walce o brąz polscy juniorzy w finale B pokonali Francję z czasem 1:01,562. Złoto zdobyli Rosjanie, srebro – zawodnicy Korei Południowej. Do złota zabrakło niecałej sekundy…

Panowie, Wasz talent i tytaniczna praca zostały ukoronowane światowym sukcesem. Czapki z głów!
Michał Lewandowski stając na podium w Korei zdobył pierwszy medal mistrzostw świata w historii Akademii Copernicus!