Gruta: Zwycięstwa Olgi Wankiewicz, Kamila Wróblewskiego i Roberta Muzalewskiego

Posted by | czerwiec 15, 2015 | Bez kategorii | No Comments
x_20150613_174112

Ponad 140 zawodników stanęło w weekend 13-14 czerwca na starcie II Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Gruta. Na wyścig ten składały się 3 etapy pozwalające sprawdzić się zawodnikom w różnego rodzaju odmianach kolarstwa szosowego: w jeździe na czas, kryterium i starcie wspólnym. Wśród startujących Akademię godnie reprezentował 18-osobowy team, którego członkowie wykazując na trasach wyścigu sportową determinację osiągnęli świetne wyniki, ku zadowoleniu trenerów Sławomira Balińskiego i Andrzeja Kiejnowskiego.

Pierwszego dnia odbyły się dwa etapy: jazda indywidualna na czas oraz kryterium uliczne.
x_20150614_150025W jeździe na czas w miejscowości Gruta na dystansie 5 km zwycięstwa przypadły Kamilowi Wróblewskiemu (żak), Oldze Wankiewicz (żakini) i Agacie Świątkowskiej (młodziczka). Trzeba też wyróżnić czyniącego postępy Bartka Frątczaka (młodzik), który zajął 2 miejsce tracąc do zwycięzcy tylko 10 sekund. Najbliższa rywalizacja w jeździe na czas odbędzie się w najbliższą niedzielę w Młyńcu i należy spodziewać się ponownie bardzo dobrej, tym razem zwycięskiej, postawy Bartka. W pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach sklasyfikowani zostali jeszcze Maja Gondek (2), Szymon Korniak (5), Marta Wesołowska (6), Gałka Michał (6), Muzalewski Robert (7), Martyna Domagalska (10) i Miłosz Drozdowski (10).

Na drugim etapie, którym było kryterium uliczne w Łasinie, zawodnikom Akademii zabrakło trochę szczęścia, aby stanąć na najwyższym stopniu podium . Najlepsze miejsca w kryterium zdobyli w poszczególnych kategoriach: żak – Kamil Wróblewski (4), Szymon Korniak (5), Przemysław Deręgowski (10); żakini – Olga Wankiewicz (2), Martyna Domagalska (4); młodziczka – Marta Wesołowska (1), Maja Gondek (2), Agata Świątkowska (5); młodzik – Kamil Taczyński (2), Bartek Frątczak (4), Michał Gałka (8), Radek Lewandowski (9) i Kuba Wiśniewski (10).

x_20150614_144857x_20150614_145553W drugim dniu trwania zawodów organizatorzy zaplanowali wyścig ze startu wspólnego w miejscowości Słup na trasie okrężnej dla kategorii żak i młodziczka długości 18 km, dla młodzików – 36 km. Tego dnia będący w znacznie lepszej dyspozycji podopieczni Akademii zdobyli kolejne miejsca na podium. Najlepiej zaprezentowali się w swoich kategoriach wiekowych Szymon Korniak (2), Kamil Wróblewski (3), Marta Wesołowska (2), Olga Wankiewicz (1), Robert Muzalewski (1) i Bartek Frątczak (4).

W klasyfikacji generalnej wyścigu po trzech etapach w żakach Kamil Wróblewski zajął 2 miejsce a Szymon Korniak – 4. Kategoria żakini to dominacja Olgi Wankiewicz, wśród młodziczek Marta Wesołowska zajęła 1 miejsce a Agata Świątkowska – 3. Pasjonująca sportowa rywalizacja wśród młodzików przyniosła 2 miejsce Bartkowi Frątczakowi, piąty był Robert Muzalewski.