Grudziądz – Gruczno – Kijewo Królewskie na początek drugiej części sezonu

Posted by | sierpień 07, 2016 | Bez kategorii | No Comments
xx_IMG_5571

W dniach 5-7 sierpnia kolarze Akademii brali udział w międzynarodowych zawodach w Grudziądzu, Grucznie i Kijewie Królewskim i czterokrotnie stanęli na podium. W wyścigach nie brały udziału juniorki i juniorzy młodsi przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na szosie, a dla juniorów były to pierwsze kilometry wyścigowe po dłuższej przerwie, traktowane jako starty szkoleniowe do budowania kolejnego szczytu formy.

Grudziądz, 05.08.2016 – kryterium uliczne
Wśród juniorów najlepiej punktował Adrian Walecki sklasyfikowany na 4 miejscu. W pierwszej dziesiątce był także Adrian Brzozowski zajmując 9 miejsce.
Kategorię juniorek młodszych reprezentowały Maja Gondek i Marta Wesołowska zajmując odpowiednio miejsca 9 i 15.
Najlepszym młodzikiem Akademii był na kryterium Dominik Żebrowski (m.8) a wśród młodziczek Olga Wankiewicz (m.6).

Gruczno, 06.08.2016 – kryterium uliczne
W wyścigu juniorów drugie miejsce zajął Artur Lewandowski, zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca kryterium. Łukasz Ochocki był dziewiąty, Adrian Ochocki dziesiąty.
W młodzikach Dominik Żebrowski punktował na szóstym miejscu a Radosław Frątczak na ósmym. Olga Wankiewicz zajęła w wyścigu 4 miejsce i była najlepsza z polskich zawodniczek.
W Grucznie odbył się wyścig także dla kategorii żak, w którym nie zawiódł Franciszek Kaczorowski, stając na drugim stopniu podium.

Kijewo Królewskie, 07.08.2016 – start wspólny
Wyścig juniorów bez wyrazu, dziesiąte miejsce zajął Adrian Brzozowski, trzynasty był Adrian Walecki.
Najwyżej sklasyfikowanym młodzikiem był Dominik Żebrowski (m.14) pozostali przejechali linię mety w trzeciej dziesiątce. Wśród młodziczek Olga Wankiewicz sięgnęła po trzecie miejsce na podium, dobrze zaprezentowała się Nikola Maj meldując się na kresce na dwunastej pozycji,
Współzawodnictwo żaków to powtórka z Gruczna – Franciszek Kaczorowski ponownie zajął drugie miejsce i stanął na podium.