Na torze w Pruszkowie w Grand Prix Poland Michał Lewandowski w sprincie wykręca 10,049 sekundy!

Posted by | lipiec 03, 2016 | Bez kategorii | No Comments
xx_20140814_17

W Pruszkowie w dniach 01-03 lipca odbywały się międzynarodowe zawody torowe pn. Grand Prix Poland. Barw narodowych Polski bronili także kolarze Akademii, osiągając znakomite wyniki.
Wśród juniorów w sprincie drużynowym Daniel Rochna wraz z kolegami z kadry narodowej – Mateuszem Miłkiem, Krystianem Rutą i Dawidem Jankowskim zdobyli pierwsze miejsce, a Wojtek Urbański startując w drugiej drużynie – drugie. Daniel startował także w keirinie, w którym sklasyfikowany został na trzecim miejscu.
Rewelacyjnie się zaprezentował młodzieżowiec Michał Lewandowski. W kategorii U23 w sprincie na 200 m uzyskał najlepszy czas 10,049 sekundy! W keirinie Michał zajął trzecie miejsce.

trener Marcin Mientki Ten chłopak ma papiery na mega sprintera, osiągnięty przez niego wynik jest rewelacyjny. W historii polskiego sprintu jest tylko dwóch sprinterów, który zeszli poniżej 10 sekund – skomentował jego wyczyn trener Marcin Mientki.