Grand Prix Grudziądza: zwycięstwa Olgi Wankiewicz i Franka Kaczorowskiego

Posted by | kwiecień 09, 2016 | Bez kategorii | No Comments
xx_DSC_0814a

W sobotę 9 kwietnia odbył się wyścig przełajowy o Grand Prix Grudziądza. Jak zwykle organizatorzy Grand Prix stanęli na wysokości zadania wykazując się bardzo dobrą organizacją imprezy. Na trudnej technicznie trasie zawodnicy Akademii ponownie błysnęli formą i pięciokrotnie stanęli na podium.

Na starcie pierwszego wyścigu stanęły żakini i młodziczki, które do przejechania miały 2 rundy po około 2,5 km każda. Klasą dla siebie była Olga Wankiewicz, która wjeżdżając na drugą rundę oderwała się od konkurentek i zameldowała się pierwsza na mecie z kilkunastosekundową przewagą. Bardzo waleczną postawą wykazała się także Nikola Maj. Nikola jechała przez cały wyścig na na trzeciej pozycji tracąc ją przed samą metą.
Drugi wyścig, także na dwóch rundach, przeznaczony był dla żaków. Zgodnie z przewidywaniami wygrał Franek Kaczorowski z 30-metrową przewagą. Świetnie zaprezentował się Juliusz Marski, który po wspaniałej walce zajął ostatecznie trzecie miejsce.
Ostatni wyścig (4 rundy) przeznaczony był dla młodzików. Zawodnicy Akademii zajęli drugie i trzecie miejsce na podium: Radek Frątczak i Dominik Żebrowski. Wyścig mógł wygrać Radek, gdyby nie popełnił dwóch błędów skutkujących upadkami, z tego ostatni na 90 m przed metą! Dzielnie walczył Dominik odpierając ataki konkurentów i dowożąc do mety trzecie miejsce.