Gostyń: Adrian Brzozowski zwycięża w Pucharze Polski!

Posted by | maj 14, 2016 | Bez kategorii | No Comments
x_0b92301ed1d6ad60ca57166bb9d3bad5

Na kolejną konfrontację z ogólnopolską czołówką zawodnicy Akademii pojechali do Gostynia, gdzie w dniach 7-8 maja stanęli na starcie szosowego Pucharu Polski. W pierwszym dniu odbyła się jazda indywidualna na czas, w drugim start wspólny.

W pierwszym dniu na starcie jazdy indywidualnej na czas bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Walkowiak, który uzyskał drugi czas w kategorii junior młodszy. Michał Gałka zajął w tej konkurencji 13 miejsce.
Z juniorek młodszych najlepszy czas uzyskała Oliwia Majewska zajmując 7 miejsce.

Drugi dzień, dzień startu wspólnego, to pokaz możliwości Adriana Brzozowskiego, który w wyścigu juniorów jako pierwszy przejechał linię mety! Potwierdzili wysoką formę Artur Lewandowski i Piotr Wojciechowski, zajmując odpowiednio 6 i 11 miejsce.
Wśród juniorów młodszych na 3 miejscu podium stanął Aleksander Nikiel, a Kacper Walkowiak tym razem zajął 11 miejsce. Cieszy fakt znakomitego startu Olka, który wrócił do ścigania po długiej pauzie spowodowanej złamanym obojczykiem.
Odnotować należy także start juniorek młodszych: Oliwia Majewska sklasyfikowana została na 14, Marta Brzozowska na 17 miejscu.