Finał Nutelli Mini Tour de Pologne dla Olgi Wankiewicz i Zuzanny Charyga!

Posted by | sierpień 03, 2017 | Bez kategorii | No Comments
x_IMG_3130

Zakopane 3 sierpnia było miejscem rozegrania finałowych wyścigów Nutelli Mini Tour de Pologne. Po trudach eliminacji z niepokojem oczekiwany był start zawodniczek i zawodników młodych kolarzy Akademii. W roku ubiegłym pewne zwycięstwo Radka Frątczaka zostało pogrzebane kraksą na zakręcie na sto metrów przed metą.
Ale tym razem obyło się bez niespodzianek i uczestników kraksy ominęły. Podopieczni Akademii w znakomity sposób zakończyli rywalizację w Pucharze Młodzika. Wśród młodziczek bezapelacyjnie wygrała Olga Wankiewicz. Młodzicy co prawda nie zajęli miejsca na podium, ale ich znakomita jazda mogła się podobać. Podium było blisko, zabrakło im przysłowiowego kolarskiego szczęścia. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Kamil Wróblewski, Mateusz Sawicki na siódmym i Franek Kaczorowski na ósmym. Swoim talentem ponownie błysnęła Zuzanna Charyga stając na pierwszym stopniu podium we współzawodnictwie szkółek kolarskich rocznika 2006.
Rywalizację zawodników Akademii w Pucharze Młodzików Nutelli  Mini Tour de Pologne 2017 należy uznać za bardzo udaną. Dzięki talentowi młodych kolarzy i taktyce trenera Sławka Balińskiego powrócili z tarczą do Torunia.