Dzierżoniów: na otwarcie sezonu zwycięstwo Artura Lewandowskiego

Posted by | kwiecień 12, 2015 | Bez kategorii | No Comments
juniorzy-młodsi-e1428758904920

Sezon na szosie Akademia Copernicus rozpoczęła mocnym akcentem w Kryterium Boxmet Dzierżoniów 11.04.2015 – zwycięstwem Artura Lewandowskiego w kategorii Junior Młodszy. Zawodnicy tej kategorii mieli do pokonania 15 rund o łącznym dystansie 22,5 km. Decydująca o zwycięstwie była 6 runda, na której Artur Lewandowski wraz z Piotrem Klimkowskim (TKK Pacific Toruń) oderwali się od pozostałych zawodników i zgodnie współpracując zbierali punkty na kolejnych okrążeniach. Co prawda na ostatnim okrążeniu Klimkowski zrównał się punktowo z Arturem Lewandowski, ale to Artur został zwycięzcą kryterium. Miejsca pozostałych zawodników Akademii: Daniel Rochna – 5, Maciej Kwiatkowski – 6.
Wśród Juniorów najlepszym z Copernicusa był Adrian Walecki, który zajął 5 miejsce.
Następnego dnia 12.04.2015 w Sobótce rozegrano wyścig p.n.„Ślężański Mnich”. Tu również Juniorzy Młodsi Akademii byli bardzo aktywni w 165 osobowym peletonie i pokazali się z jak najlepszej strony. I choć nie stanęli tym razem na podium, to zajęcie 4 miejsca przez Macieja Kwiatkowskiego i 5 przez Artura Lewandowskiego świadczy o ich dobrym przygotowaniu do sezonu. W pierwszej dziesiątce na 9 miejscu sklasyfikowany został Daniel Rochna.
Wśród Juniorów po przejechaniu 68 km najlepszym zawodnikiem Akademii na mecie był Łukasz Ochocki, który wygrywając finisz z grupy ostatecznie zajął 7 miejsce.