Dzierżoniów i Sobótka: czterokrotnie na podium na otwarcie sezonu

Posted by | kwiecień 04, 2016 | Bez kategorii | No Comments
20160403 Sobótka 3

Pierwszy start w międzynarodowym towarzystwie w Dzierżonowskim kryterium (2.04.) oraz w Ślężańskim Mnichu w Sobótce (3.04.) miał potwierdzić dobrą dyspozycję podopiecznych Akademii Copernicus. Punktem odniesienia były osiągnięte wyniki w tych wyścigach w sezonie 2015.
W Dzierżonowie Akademię reprezentowali juniorki młodsze, juniorzy młodsi i juniorzy, w Sobótce dołączyli młodzicy i młodziczki.

Międzynarodowe Kryterium w Dzierżonowie przyniosło Akademii podium Kacpra Walkowiaka, który zajął 3 miejsce w kategorii j.młodszy. Miejsce 5 zaliczył Karol Wawrzyniak, 8 – Bartłomiej Frątczak. Wśród juniorów najbliżej podium był Artur Lewandowski sklasyfikowany na 6 miejscu, pozostali poza pierwszą dziesiątką: Adrian Brzozowski – 11, Adrian Walecki – 12, Łukasz Ochocki – 13. W kategorii juniorek młodszych najwyżej sklasyfikowana została Oliwia Majewska, która zajęła 14 miejsce.

Start w XXIX Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Ślężański Mnich w Sobótce zaowocował trzykrotnym wywołaniem zawodników Akademii do zajęcia miejsca na podium: na drugim stanął Karol Wawrzyniak, na trzecim Kacper Walkowiak wśród juniorów młodszych, Olga Wankiewicz na drugim wśród młodziczek (o zwycięstwie decydował fotofinisz). Wyścig w Sobótce odbywał się na ciężkiej 18 kilometrowej rundzie z czterema podjazdami o nachyleniu 6-7%. Młodzicy mieli do przejechania jedną rundę, j.młodsi trzy, a juniorzy cztery. Najciekawsze było współzawodnictwo juniorów, pełne akcji zaczepnych i ucieczek. Bardzo aktywni byli Adrian Walecki, Artur Lewandowski, Maciej Kwiatkowski i Łukasz Ochocki, ciężko pracujący i pokazujący twardy kolarski charakter, którym jednak zabrakło przysłowiowego kolarskiego szczęścia. W najlepszej sytuacji był Adrian Walecki, najciężej pracujący w grupie na ostatniej rundzie. Ale sił starczyło tylko na zajęcie 8 miejsca…
Wyniki najlepszych:
młodziczka: Olga Wankiewicz – 2
młodzik: Radosław Frątczak – 4
juniorka młodsza: Oliwia Majewska – 5, Marta Brzozowska – 9
junior młodszy: Karol Wawrzyniak – 2, Kacper Walkowiak – 3
junior: Adrian Walecki – 8, Artur Lewandowski – 9

Trenerzy Tomasz Owsian, Marcin Mientki i Sławomir Baliński pozytywnie ocenili start swoich podopiecznych i ich przygotowanie do sezonu, podkreślali ich waleczność na trasie wyścigu. Zwrócili także uwagę na wyjątkowo dużą ilość startujących: na starcie juniorów stanęło 166 zawodników a juniorów młodszych aż 195.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Dzień Dobry Toruń oraz obejrzenia galerii (Dzierżoniów i 2x Sobótka).